Najdroższe hotele w Polsce. W jednym z nich zapłacisz 28 tys. zł za noc

2024-05-27 17:29

Przebudowany niedawno hotel Raffles Europejski w Warszawie może poszczycić się nie tylko bogatą historią i pięknymi wnętrzami, ale również cenami, które mogą przyprawiać o zawrót głowy. Ale to nie jedyny hotel w Polsce, w którym za pobyt trzeba zapłacić ponad 20 tysięcy zł.

hotel Raffles Europejski
Autor: Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Spis treści

  1. Pobyt po królewsku
  2. Luksusowe hotele w Warszawie
  3. Luksus na Południu

Pobyt po królewsku

Serwis Business Insider sprawdził ceny za noc w najdroższych apartamentów w polskich hotelach. Gdzie podróżujący bogacze mogą zaznać prawdziwego luksusu?

Jak wynika z ustaleń Business Insidera, warszawski hotel Raffles Europejski oferuje najdroższy pobyt za noc dla dwóch osób. Ceny apartamentów prezydenckich wahają się od 27 do 28 tysięcy za dobę hotelową.

Każdy z nich ma ponad 200 m², a na gości, którzy zdecydują się na pobyt w hotelu czeka pełna obsługa, dostęp do palarni cygar, minibar, biblioteka, basen oraz strefa SPA, a także restauracja z prywatnym tarasem oraz cukiernia mogąca poszczycić się stuletnią historią.

Luksusowe hotele w Warszawie

Warszawa może poszczycić się całkiem sporą liczbą luksusowych hoteli, dlatego osoby z grubym portfelem z pewnością znajdą dla siebie idealne miejsce.

Do najdroższych hoteli, w których można się zatrzymać podróżując do Warszawy należą apartamenty w hotelu Nobu - za noc trzeba zapłacić ok. 10 tys. zł.

Według Business Insidera nieco taniej jest w penthousie Hotelu Warszawa, który kosztuje ponad 8 tys. zł za jednodniowy pobyt.

Taniej jest w Bristolu. Tutaj legendarny apartament Paderewski można wynająć za nieco ponad 7 tys. za noc.

Luksus na Południu

A jeśli mamy pieniądze i chcemy odpocząć od wielkomiejskiego hałasu? Wtedy warto wybrać się na Południe kraju.

Ponad dwadzieścia tysięcy, a dokładnie 25 tys. zł musimy zapłacić za pobyt w „Sky Penthouse”, apartamencie znajdującym się w Heron Live Hotel w Gródku nad Dunajcem (woj. małopolskie). Z okien 200-metrowego apartamentu rozciąga się zapierający dech widok na Jezioro Rożnowskie.

Źródło: businessinsider.com.pl

Hotel Renaissance przy warszawskim lotnisku Okęcie