Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie: 8-11 września 2015!

2015-09-01 16:17

Jeszcze więcej wystawców, ciekawe rozwiązania, inauguracja nagrody targowej i wiele innych nowości, czyli 42 Międzynarodowe Targi Meblowe zbliżają się wielkimi krokami! Dowiedz się czego nie przegapić!

42. edycja jednej z najważniejszych imprez związanych z meblarstwem - Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie - budzi niezmienne gorące zainteresowanie. Wieloletnia tradycja tego wydarzenia składa się na jego prestiż, co buduje z roku na rok coraz ciekawszą listę wystawców. Są już na niej najbardziej liczące się firmy z branży, które od lat związane są z Międzynarodowymi Targami Meblowymi, takie jak Meble Wójcik, Grupa IMS czy Meble Forte. Ciągle też dołączają nowi wystawcy, z których niektórzy dopiero debiutują w Ostródzie. Różnorodność firm gwarantuje niezwykle atrakcyjną ofertę, z jaką będzie można zapoznać się podczas tegorocznej edycji MTM. Targi cieszą się również dużym zainteresowaniem zwiedzających – już wiadomo, że wybiera się na nie wiele misji handlowych z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec i Skandynawii, a także firmy z Litwy, Rosji, Łotwy i Estonii. W tym roku organizatorzy wprowadzili specjalną platformę online expobilety.pl, poprzez którą odwiedzający targi mogą pobrać bilety i zaproszenia. Taki system jest dużym ułatwieniem dla wszystkich, którzy chcą oszczędzić czas i zapewnić sobie wejście na targi z wyprzedzeniem.

Międzynarodowe Targi Meblowe: Ostróda 2015

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Meblowych będzie urozmaicona wieloma dodatkowymi wydarzeniami. Jednym z ich jest szereg paneli dyskusyjnych, poruszających tematy istotne dla wszystkich osób związanych z branżą meblową. Tematy przewidzianych paneli dyskusyjnych to np. najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz (porównanie tendencji polskich i światowych); stworzenie marki w branży meblowej; krajowy rynek mebli - boom czy recesja; sprzedaż mebli przez Internet. Partnerami w organizacji paneli dyskusyjnych jest wydawnictwo Promedia, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli oraz B+R Studio.

Strefa Polskiego Wzornictwa

Kolejny raz targom towarzyszyć będzie Warmia Mazury Design Festival pod nazwą Strefa Polskiego Wzornictwa. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwala na zaprezentowanie swoich pomysłów i osiągnięć projektantom sztuki użytkowej. Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz więcej zarówno uznanych jak i początkujących twórców – w tym roku przewidziana liczba wystaw promujących odważne rozwiązania z zakresu wyposażenia wnętrz jest jeszcze większa. Wejście do Strefy będzie otwarte, każdy odwiedzający będzie mógł zapoznać się z pracami i podyskutować z ich autorami.

Biznesowa wartość dodana

Międzynarodowe Targi Meblowe renomę wydarzenia skupiającego profesjonalistów zawdzięczają również temu, że odbywają się w formule B2B. W tym roku zostanie ona dodatkowo uzupełniona o aranżowane spotkania biznesowe. Dzięki sieci Enterprise Europe Network uczestnicy targów mogą wcześniej ustalić plan bezpośrednich rozmów z partnerami, z którymi współpraca byłaby dla nich najbardziej pożądana. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne zaplanowanie czasu spędzonego na targach.

Wręczenia Żagli Rozwoju

Podczas Międzynarodowych Targów Meblowych będzie miało miejsce również wydarzenie bardzo ważne dla całej Expo Areny – zostanie zainaugurowane wręczanie nagrody targowej, czyli Żagla Rozwoju. Ideą tej nagrody jest wspieranie firm, które wyznaczają nowatorskie myślenie – w tym wypadku o branży meblowej –  i których osiągnięcia mogą być impulsem do rozwoju dla innych. Specjalnie powołana kapituła ekspertów nagrodzi produkty lub usługi, które funkcjonują na rynku krócej niż rok i które są innowacyjnymi, świeżymi rozwiązaniami w meblarstwie.

Które produkty będą wyznaczać najnowsze trendy w branży? Żeby się przekonać, trzeba być w dniach 08-11 września w Expo Arenie.

Zapraszamy!