Mercato delle Pulci - słynny targ staroci we Florencji. Co możemy na nim znaleźć?

2024-04-24 16:38

Nie bez powodu Florencja określana jest sercem Toskanii. Niezwykłe widoki, pyszne jedzenie, doskonała architektura i mnóstwo sławnych atrakcji zachęcają do odwiedzenia. Nie można przejść obojętnie obok Ponte Vecchio, Piazza del Duomo czy galerii sztuki Uffizi. Naszą uwagę przykuł Mercato delle Pulci - targ staroci, na którym znajdziemy prawdziwe cuda!

Spis treści

  1. Targ staroci w dzielnicy Sant’Ambrogio
  2. Co kupimy na targu we Florencji?

Targ staroci w dzielnicy Sant’Ambrogio

Mercato delle Pulci to idealne miejsce dla miłośników antykwariackich perełek. Znajdziemy tutaj dwadzieścia sześć stoisk, które stały się jednocześnie małymi sklepikami. Połączone są eleganckim sklepieniem, które nadaje nieco luksusu temu miejscu. Wyjątkowe przedmioty z duszą mogą być niepowtarzalną pamiątką z podróży, która ozdobi nasze mieszkanie.

Jak podkreśla la Reppublica, nowy pchli targ w Largo Annigoni został otwarty w 2019 roku, po przeprowadzce z Piazza dei Ciompi. Pchli targ działa przez cały tydzień. Ponadto w ostatnią niedzielę miesiąca - oprócz sierpnia - rozkładane są dodatkowe stoiska.

Na nowym rynku utworzono 26 boksów dla wystawców, jeden na toalety i jeszcze jeden, w którym znajduje się punkt informacyjny. Centralna przestrzeń została częściowo osłonięta konstrukcją ze stali i poliwęglanu, dzięki czemu powstała zadaszona ulica z antykami. Inwestycja wyniosła milion euro. 

- Duża zmiana dla ulicznych sprzedawców, którzy od lat mieli swoje stoiska na Piazza dei Ciompi - komentuje Firenze Today.

Targ staroci we Florencji
Autor: Natalia Krawczyk

Co kupimy na targu we Florencji?

Na florenckim targu znajdziemy stylowe meble, drogocenne obrazy, urocze figurki, biżuterię, wazony, szkatułki i wiele innych, wyjątkowych przedmiotów. Ceny są zróżnicowane - możemy kupić coś drobnego za kilka euro lub coś cennego. Naszą uwagę przykuł niebieski, szklany wazon za 160 euro.

Miejsce jest wyjątkowe nie tylko ze względu na antykwariackie perełki, ale też niezwykle życzliwych sprzedawców. Chętnie rozmawiają z klientami i dzielą się wiedzą o przedmiotach z duszą. Przebywanie na Mercato delle Pulci to bez wątpienia sama przyjemność!

Czytaj także: Polska porcelana. Jakie są rodzaje ceramiki? Co jest najcenniejsze? Sprawdź, co na to ekspert