Martyna Wojciechowska buduje dom dla nastoletnich matek. Znane studio pokazało pierwsze wizualizacje

2022-09-20 14:23

Martyna Wojciechowska ogłosiła na Instagramie, że jej fundacja Unaweza wraz z fundacją po DRUGIE zbuduje na warszawskim Ursynowie dom dla nastoletnich mam. Za projekt odpowiada studio architektoniczne WXCA – autorzy m.in. Placu Pięciu Rogów w Warszawie i polskiego pawilonu na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.

martyna wojciechowska
Autor: instagram.com/martyna.world

Martyna Wojciechowska zbuduje dom dla samotnych mam

Już niedługo sześć nastoletnich mam zamieszka ze swoimi pociechami w nowo wybudowanym domu na warszawskim Ursynowie. Budynek powstanie z inicjatywy fundacji Martyny Wojciechowskiej oraz fundacji po Drugie, która pracuje z młodzieżą w kryzysie bezdomności.

Nastolatki będą mogły przebywać w domu, aż się usamodzielnią. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać członkowie fundacji po Drugie.

O tym, że inicjatywa otrzymała zielone światło Martyna Wojciechowska poinformowała za pomocą swoich mediów społecznościowych. W obszernym poście na Instagramie podróżniczka ogłosiła, że projekt został oficjalnie zaakceptowany i że obie fundacje mogą w końcu „ruszyć z działaniami”.

- Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje miejsc dla nastoletnich usamodzielniających się mam i ich pociech. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi (co często się zdarza, bo dziewczyna poniżej 18 roku nie ma pełni praw rodzicielskich). Chcemy, żeby otrzymały też wsparcie w dorastaniu do najtrudniejszej roli w życiu, czyli bycia matką. Głęboko wierzymy, że będzie to wyjątkowe miejsce, bezpieczny dom, przystań i szansa na lepsze życie. - napisała na Instagramie Martyna Wojciechowska.

Projekt domu dla nastoletnich mam powstał w biurze architektonicznym WXCA. To właśnie ta warszawska pracownia odpowiada m.in. za rewitalizację słynnego Placu Pięciu Rogów (teraz placu Poli Negri) w Warszawie. Architekci z WXCA zaprojektowali również polski pawilon na Wystawie Światowej 2020 w Dubaju.

Dom dla nastoletnich mam w Ursynowie będzie odznaczał się prostą, nowoczesną bryłą z drewna. Budynek będzie w stanie pomieścić sześć kobiet z dziećmi każda z lokatorek otrzyma własny pokój. Co więcej, mamy będą mogły korzystać z przestrzeni wspólnej, czyli ogródka i placu zabaw.

Trzeba przyznać, że na wizualizacjach dom prezentuje się naprawdę dobrze. Bez wątpienia ta architektoniczna perełka będzie wyróżniała się na tle okolicznych budowli.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE