Latami wychowywał córkę w 18-metrowym domku. Teraz wystawia go na sprzedaż - powód rozczula

2023-02-06 15:24

Muzyk jazzowy Brent Thompson przez 5 lat mieszkał w domku o powierzchni porównywalnej do mikrokawalerki. W tych niełatwych warunkach wychował swoją córkę, Pearl, która obecnie ma 13 lat. W końcu muzyk postanowił sprzedać chatkę i przenieść się do większego domu, by zapewnić córce odrobinę prywatności.

mały domek
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Szczęście na 18 metrach kwadratowych

W 2017 roku Brent Thompson szukał dla siebie i swojej 8-letniej córki Pearl domu. Poszukiwania był żmudne i bezowocne, a muzyk powoli tracił nadzieję, że uda mu się znaleźć coś przed nadchodzącą zimą.

Pewnego dnia siostra Brenta wysłała mu ogłoszenie z ofertą sprzedaży malutkiej chatki o powierzchni niecałych 18 m² w Knoxville, w stanie Tennessee.

W rozmowie z portalem Business Insider, muzyk przyznał, że zakochał się w uroczym domku od pierwszego wejrzenia. Szybko dobił targu z właścicielem farmy, na której stała chatka. Nowy dom Brenta i Pearl mógł też przez rok pobierać wodę i prąd z głównej nieruchomości znajdującej się na farmie.

Mały dom
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Po roku muzyk z córką przeniósł się w inne miejsce – urokliwej polany pod lasem. W pobliżu znajduje się potok, a centrum miasta znajduje się zaledwie 5 minut drogi od domku. Ponadto, w okolicy praktycznie nie ma domów, dzięki czemu Brent mógł bez obaw tworzyć muzykę!

Malutki domek od środka

Chatka z zewnątrz pokryta jest drewnianymi deskami pomalowanymi na granatowo. Dzięki licznym oknom do wnętrza wpada mnóstwo dziennego światła, a sama chatka wydaje się optycznie większa.

W rozmowie z Insiderem Brent przyznał, że nigdy nie czuł się w 18-metrowym domku klaustrofobicznie, mimo że sam mierzy 190 cm!

mały domek
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Gdy muzyk kupił domek, dokonał w nim szeregu zmian, które miały umożliwić bezproblemowe mieszkanie w chatce zimą, przy minusowych temperaturach. Największą bolączką były miedziane rury, które w momencie zamarznięcia w nich wody rozszerzały się i pękały.

Brent rozwiązał problem, instalując zawory spustowe w instalacji, które odcinały dopływ wody, gdy nie jest potrzebna.

Wyzwaniem było również odpowiednie zorganizowanie przestrzeni. W końcu 18 metrów to tak niewiele! Liczyło się kreatywne podejście do oszczędzania miejsca.

mały dom
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Brent i Pearl zamontowali w części dziennej składane biurko, natomiast ubrania schowali pod kanapą oraz w specjalnych schowkach pod schodami.

mały dom
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Ojciec z córką przez 5 lat spali w łóżku na antresoli. W rozmowie z Insiderem Brent przyznał, że początkowo było to urocze, ale przyznał też, że teraz, gdy Pearl dorasta powinna mieć swoją własną przestrzeń.

To między innymi dlatego postanowił sprzedać ukochany „mikro domek” i poszukać większej przestrzeni dla siebie i swojej pociechy.

mały domek
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Chatka trafiła na sprzedaż – można ją kupić za ok. 300 tys. złotych. Brent liczy, że domek znajdzie nowego właściciela, który podobnie jak on i Pearl spędzi tu mnóstwo miłych chwil.

mały dom
Autor: facebook.com @Brent Thompson

Jest więcej dobrych wiadomości! Jak podaje Insider, Brent i Pearl znaleźli już nowe lokum. Muzyk z 13-letnią córką zamieszkali w mieszkaniu, w którym kiedyś mieściła się szkoła. Gniazdko jest nieco większe niż ich stara chatka i co najważniejsze – zarówno Pearl, jak i Brent mają swoją własną przestrzeń.

Źródło: Business Insider

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE