Kraków - godne polecenia galerie, sklepy, kluby, restauracje

2008-10-30 1:00
Kraków - godne polecenia galerie, sklepy, kluby, restauracje
Autor: Marcin Czechowicz NUNC Concept Store

Kicz i wielka sztuka - z tymi skrajnościami kojarzy się Kraków. Wypatrywaliśmy czegoś, co nie byłoby obrazem Matejki lub pawim piórem. I znaleźliśmy. Oto lista wyjątkowych galerii, sklepów i restauracji w Krakowie.

Anglicy i Japończycy zakochują się w tym mieście od pierwszego wejrzenia. My zdążyliśmy się napatrzeć i oczekujemy czegoś więcej. Prezentujemy godne polecenia krakowskie galerie, sklepy, kluby, restauracje. I niech nikogo nie zdziwi galeria czy sklep w mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy.

Likus Concept Store
Centrum handlowe w słynnym Pasażu 13, które przyciąga przede wszystkim amatorów wyszukanych artykułów spożywczych i pięknych przedmiotów. Asortyment jest bogaty: od szynki parmeńskiej, przez największy w Polsce wybór serów, po nakrycia i naczynia stołowe.
Rynek Główny 13; tel. 012 617 02 50

NUNC Concept Store
Zaprojektowane przez właścicielki sklepu sukienki, torebki i biżuteria korespondują z regałem wypełnionym butelkami wina.
Rakowicka 11 , http://www.nuncfashion.com/NUNC_FASHION/Store.html

Punkt
Uwagę przyciągają milusie kolczyki w woskowych uszkach (ceny od 55 do 85 zł). Są też inne elementy fikuśnej garderoby. Coś dla ludzi, którym życzymy wszystkiego najsłodszego. 
Sławkowska 24 http://www.ilovepunkt.pl/

Miejsce
W skromnym pokoiku mieści się skład rzeczy z lat 50.-70. Znajdziemy tu syfon na naboje, mnóstwo lamp, fotele, taborety. Wszystko odnowione i przetworzone (uładnione).
Zygadłowicza 2; tel. 0691 361 121

Galeria Mały Rynek
Ręcznie malowane figurki z porcelany ćmielowskiej znajdują nabywców na całym świecie. Jedna kosztuje w granicach 400-500 zł. Niewiele, jak za przedmiot kultu.
Mały Rynek, 5; tel. 012 421 25 35

Galeria Skarbiec
Biżuteria wykonana z materiałów, którymi na co dzień posługują się hydraulicy? Dlaczego nie! W cenie jest pomysł na formę, a nie szlachetność budulca. Liczy się też niepowtarzalność. Bransoletka, przez którą zaglądam.
Grodzka 35; http://www.galeriaskarbiec.pl/

Lulu Living
Kolejny ze sklepów, w którym możemy się poczuć jak w domu (niekoniecznie u siebie). Kupimy tu meble, dekoracje, a nawet książki. Te ostatnie w bardzo ograniczonym zakresie. A jeśli nie kupimy - poczytamy sobie przy kawie.
http://www.lululiving.pl/lulu_content.html

Pauza
Galeria, kawiarnia, klub, fundacja (zaglądamy akurat do części klubowej). Na ekranie Monika Brodka. Artystka pokazuje się z różnych stron w etiudzie filmowej pt. "Przemiany". Klub mieści się w starej kamienicy. Gdy już trafimy na odpowiednie podwórze, wskazówką niech będą ludzie siedzący na parapetach.
Floriańska 18/3, http://www.pauza.pl/

Estery
Jedna z najbardziej romantycznych i nasyconych kultowymi miejscami uliczka na krakowskim Kazimierzu. Jest tu klub Alchemia, pub Królicze Oczy i słynna Singer Café.

Alchemia
Jedna z najpopularniejszych kazimierzowskich knajp. Bywa tu m.in. piosenkarz Czesław Mozil. Gdy w środku zrobi się zbyt duszno, zawsze można usiąść na polu.
Estery 5; http://www.alchemia.com.pl/

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022