Tubądzin promuje polski design na światowej wystawie EXPO 2020 w Dubaju

2021-11-25 12:31
Wystawa Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary
Autor: mat. pras. Tubądzin Wystawa Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary

Podczas tegorocznej edycji EXPO 2020 w Dubaju Polska zaprezentowała wystawę "Creative by Nature", na której można podziwiać m.in. kolekcję barwionych płytek Cielo e Terra oraz wielkoformatowych gresów marki Monolith (Tubądzin).

Polski Pawilon na EXPO 2020 w Dubaju

"Poland. Creativity inspired by nature" to główne hasło Polskiego Pawilonu na tegorocznej edycji EXPO 2020. Wystawa "Creative by nature", nad którą czuwa ceniona na świecie projektantka i kuratorka Dorota Koziara skupia się na pokazaniu najbardziej innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Wszystkie produkty powstały przy użyciu ekologicznych technologii i w duchu zrównoważonego rozwoju. 

Dorota Koziara, kuratorka wystawy Creative by Nature na EXPO 2020
Autor: mat. pras. Tubądzin Dorota Koziara, kuratorka wystawy "Creative by Nature" na EXPO 2020

- To dla nas duże wyróżnienie móc zaprezentować kolekcje płytek Tubądzin podczas najważniejszego gospodarczego wydarzenia na świecie, tym bardziej, że po raz pierwszy odbywa się ono w regionie Bliskiego Wschodu. Nasze produkty zyskują coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej, co utwierdza nas w przekonaniu o słuszności realizowanych inwestycji, które łączą nowoczesne technologie, design i ekologię. Co więcej, rynek Bliskiego Wschodu, jest dla nas jednym z obszarów intensywnej ekspansji. Produkty Tubądzin dostępne są już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jemenie, Arabii Saudyjskiej czy w Katarze. Widzimy ogromny potencjał rynkowy w tych krajach, szczególnie na produkty wielkoformatowe.

Mamy szczęście pracować na co dzień z zespołem kreatywnych osób i specjalistów, cenimy sobie również bardzo współpracę z wybitnymi kreatorami polskiego designu i sztuki. Uczestnictwo w międzynarodowych wydarzeniach i wystawach to dla nas okazja nie tylko do promocji, ale także przestrzeń do podejmowania kluczowych tematów biznesowych i poszukiwań najlepszych rozwiązań dla problemów globalnych – mówi Andrzej Ramel, Członek Zarządu Grupy Tubądzin.

Kolekcja Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary na EXPO 2020
Autor: mat. pras. Tubądzin Kolekcja Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary na EXPO 2020

Natura to doskonałe i nieskończone źródło inspiracji dla wielu artystów, architektów, projektantów, naukowców czy technologów. Fascynacja jej pięknem widoczna jest już od wielu lat w propozycjach Grupy Tubądzin, które podkreślają kolorystykę polskiego krajobrazu oraz organiczną urodę skał i minerałów, ich wyjątkowość, szlachetny rysunek i wachlarz różnorodnych barw.

Oferta marki Tubądzin ukierunkowana jest na aktualne potrzeby człowieka – otaczania się przedmiotami nie tylko zachwycającymi pod kątem designu i estetyki, ale też kojącymi zmysły oraz dającymi poczucie wyciszenia, spokoju i harmonii.

Wystawa Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary
Autor: mat. pras. Tubądzin Wystawa Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary

Produkty marki Tubądzin na EXPO 2020 w Dubaju

Wśród prezentowanych w Dubaju produktów znajdują się wielkoformatowe gresy marki Monolith – m.in. z kolekcji White Opal czy Marmo d’Oro, a także subtelnie piękna, barwiona w masie kolekcja Cielo e Terra, która jest wynikiem współpracy Doroty Koziara z marką Tubądzin.

Inspiracją do powstania kolekcji Cielo e Terra był polski pejzaż. Dziewięć opcji kolorystycznych, wysokie parametry techniczne i zaawansowana technologia sprawiają, że kolekcja ta jest idealnym rozwiązaniem architektonicznym zarówno jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, jak i realizacje imponujących elewacji budynków.

Wystawa Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary
Autor: mat. pras. Tubądzin Wystawa Cielo e Terra autorstwa Doroty Koziary

Zdjęcia Macieja Mańkowskiego na EXPO 2020

Na ekspozycji w Dubaju można zobaczyć również hipnotyzujące zdjęcia Macieja Mańkowskiego, inspirowane naturą, które w makro ujęciu pokazują storczyki na wielkich formatach. Artysta ten od ponad 20 lat związany jest z Grupą Tubądzin, realizując wszystkie sesje zdjęciowe firmy i fotografie do jej materiałów reklamowych. Zasiadał także w jury międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards oraz współtworzył katalog dla architektów i projektantów "Architextura. Przestrzeń rzuca wyzwanie".

EXPO 2020
Autor: Fot. Maciej Mańkowski EXPO 2020
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień