Kasia Cichopek i Maciek Kurzajewski wybrali się do Izraela. Wiemy, ile zapłacili za noc w hotelu Banksy’ego!

2022-10-10 10:42

Plotki na temat związku Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego krążyły już od dawna. Teraz sami zainteresowani potwierdzili je, a swoją miłość uczcili podróżą do Izraela. Tym, co jednak interesuje nas najbardziej, jest hotel, w którym się zatrzymali. Jego właścicielem jest sam Banksy!

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski
Autor: instagram.com/katarzynacichopek

Wyjazdem do Betlejem Cichopek postanowiła uczcić swoje 40. urodziny, które obchodziła 7 października. Wybrała się tam w towarzystwie Macieja Kurzajewskiego, swojego partnera prowadzącego w programie “Pytanie na śniadanie”, ale również, jak się okazało, partnera życiowego. Podpis pod ich wspólnym zdjęciem zamieszczonym na Instagramie aktorki nie pozostawia już żadnych wątpliwości:

“Najpiękniejszy prezent na 40 urodziny... M I Ł O Ś Ć”

Wnętrza hotelu Banksy'ego
Autor: instagram.com/katarzynacichopek, instagram.com/maciejkurzajewski

Para zdecydowała się zatrzymać w hotelu, którego właścicielem jest Banksy, jeden z najbardziej tajemniczych artystów świata, którego tożsamość do tej pory nie została ujawniona.

Hotel Banksy’ego pełen sztuki

The Walled Off Hotel znajduje się w Betlejem, nieopodal doskonale widocznego z jego okien muru, który oddziela Zachodni Brzeg Jordanu od Izraela. Należy dodać, że na nim artysta również “zostawił” kilka swoich dzieł.

Hotel Banksy'ego
Autor: instagram.com/katarzynacichopek, instagram.com/maciejkurzajewski

Hotel jest raczej kameralnym miejscem. W środku mieści się zaledwie dziewięć pokoi i apartament prezydencki. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę, jest jego nietypowy wystrój. Każda przestrzeń zaskakuje swoim niezwykłym designem. W środku oczywiście nie mogło zabraknąć prac Banksy’ego.

Każdy z gości, który się tu zatrzyma, może wybrać pokój. Trzy spośród dziewięciu zostały spersonalizowane: jeden przez samego Banksy’ego, a dwa pozostałe również przez innych artystów: Samiego Musę i Dominique Petrin.

Ile kosztuje pobyt w hotelu Banksy’ego?

Ile kosztuje taka przyjemność? Za jedną noc w pokoju dwuosobowym trzeba zapłacić około 1200 zł. Najdroższy jest liczący aż 150 m kw. Apartament Prezydencki - jedna noc to koszt około 4700 zł. Co ciekawe, w The Walled Off Hotel znalazło się również miejsce na pokój wieloosobowy! Aby się tam zatrzymać, trzeba przeznaczyć na ten cel około 350 zł.

Co ważne dla gości, którzy się tu zatrzymają - ze względu na to, że w hotelu znajduje się duża kolekcja dzieł sztuki, z ich kart kredytowych zostanie pobrany zwrotny depozyt w wysokości 1000 dolarów. Po wymeldowaniu się z pokoju, należy poczekać, aż obsługa dokładnie go sprawdzi. Banksy na stronie internetowej hotelu ostrzega, że wszelkie próby kradzieży czy niszczenia dzieł sztuki będą miały swoje prawne konsekwencje.

Sztuka nie tylko dla gości hotelu

Jeśli ktoś jest ciekawy prac Banksy’ego, a z różnych powodów nie chce się zatrzymać w The Walled Off Hotel, może odwiedzić tylko galerię sztuki i muzeum - są otwarte codziennie o 11:00 do 19.30, a Piano Bar od 11:00 do 22:00.