Już za 4 dni rusza festiwal Gdynia Design Days. Nie możesz tego przegapić!

2024-06-18 11:53

22 czerwca startuje festiwal GDD pod hasłem Gdynia-Zdrój. Co czeka nas w tym roku? W programie wystawy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym dyskusje, wykłady, wystawy towarzyszące, a nawet warsztaty z samodzielnego wykonywania printów na ubraniu. Będzie też można uszyć swój gadżet ze starych materiałów promocyjnych GDD. Polecamy.

Spis treści

  1. Wystawy
  2. Limitowana kolekcja MANUBA
  3. Wykłady i dyskusje
  4. Wydarzenia towarzyszące
  5. Gadżety DIY

Wystawy

Obowiązkowym punktem na festiwalowej mapie są wystawy. Część ekspozycji i instalacji zlokalizowanych jest w budynkach PPNT Gdynia (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny), a część w centrum Gdyni. Jakie tematy zostaną poruszone w tym roku? Pojawią się wątki na temat wykorzystania dostępnych zasobów, roli tkanin we wnętrzu, redukcji śladu węglowego w branży architektonicznej, ale też czego możemy się nauczyć od roślin. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć mebel miejski inspirowany wymianą międzypokoleniową i aplikacjami randkowymi. Nie zabraknie także wystaw poświęconych młodym projektantom!

Limitowana kolekcja MANUBA

MANUBA to limitowana seria przedmiotów zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie na festiwal Gdynia Design Days. Tegoroczna kolekcja zainspirowana jest rytuałami, towarzyszącymi słowiańskiej Nocy Kupały. Święto przesilenia letniego to pretekst do wniesienia do kolekcji nieco magii, mistycyzmu oraz celebracji natury. Kolekcja odnosi się do trzech symboli – ognia, wody i kwiatów. Odpowiadać będą im 3 produkty. Każdy wyprodukowany w krótkiej serii 30 egzemplarzy. Dostępne będą w pop-up store w budynku III w PPNT Gdynia oraz sklepie internetowym.

Wykłady i dyskusje

Zaplanowane wykłady i dyskusje będą się odbywać w sali kinowej w PPNT Gdynia. Grono ekspertów z różnych dziedzin poruszy tematy związane z uzdrawianiem przestrzeni. 24 czerwca Pracownia Kuryłowicz & Associates zaprasza na interesujące spotkanie łączące krótkie wystąpienia z warsztatami. 29 czerwca Ewa Klekot, Paulina Grabowska oraz Igor Łysiuk porozmawiają na temat projektu Uzdrowiska 2.0. Jak wyglądałoby takie Uzdrowisko w przyszłości?

Tego samego dnia będzie można wysłuchać dyskusji o projektowaniu, w którym udział wezmą Karolina Ferenc, Malwina Gruszecka, Maja Skibińska, Anna Kieszkowska-Grudny, Piotr Pacanowski oraz Anna Zawadzka-Sobieraj. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ziemi jako o materiale, dzięki któremu można aranżować zdrowsze otoczenie naszego życia, wybierzcie dyskusję Blisko ziemi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD. Dokładny plan Gdynia Design Days dostępny jest na stronie organizatora: https://www.gdyniadesigndays.eu/program

Wydarzenia towarzyszące

Festiwalowi towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, odwiedzających czekają także oprowadzania kuratorskie. Daty i godziny można znaleźć w programie.

Gadżety DIY

Organizatorzy Gdynia Design Days wspierają ideę nieprodukowania fizycznych, zbędnych gadżetów. Dlatego, w tym roku goście będą mieli okazję samodzielnie wykonać print za pomocą sitodruku na przyniesionych przez siebie ubraniach i dodatkach. Wzory zostały przygotowane przez ilustratorów: Adę Zielińską i Patryka Hardzieja.

Najlepiej, aby rzeczy były w jasnych kolorach i umożliwiały wykonanie druku na równej powierzchni – materiał nie może mieć np. szwów. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 23 – 30.06, w godzinach 16:00-19:00.

To jednak nie wszystko. W tym roku będzie można uszyć swój gadżet ze starych materiałów promocyjnych GDD. Wydarzenie odbędzie się z udziałem pracowni krawieckiej wy/twórcy, w budynku IV, 24.06, 27.06 oraz 28.06 w godzinach 15:00–18:00.

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 na PGE Narodowym – relacja
Nasi Partnerzy polecają