Jak spełnić marzenie o własnym małym domu? Poszukujemy odpowiedzi!

2018-01-28 18:12
Tiny houses
Autor: NOWA TV

Z wielkiego apartamentu albo okazałej willi do małego domku? Takie przeprowadzki zaplanowali bohaterowie Łowców małych domów. Poszukiwania lokum dla każdej z par można śledzić na antenie NOWA TV od poniedziałku do piątku o 17.25.

Sezon 1

W programie Łowcy małych domów biorą udział pary, które postanowiły wywrócić swoje życie do góry nogami. Mieszkańcy wielkich rezydencji mają dość marnowania przestrzeni i decydują się zamienić swoje ogromne wille na małe domki. W poszukiwaniu takich przytulnych miejsc pomagają im agenci nieruchomości.

Odcinek 1 - Luksusowe mikrochatki

Zabiegani bostończycy Gus i Kyle są zmuszeni bezustannie lawirować pomiędzy swoim życiem zawodowym a towarzyskim. Oboje marzą o ucieczce od gorączkowej gonitwy, której ulegają każdego dnia. Mają nadzieję, że w małym wakacyjnym domku położonym gdzieś nad Jeziorem Górnym, w północnej części stanu Wisconsin, będą mieli nareszcie szansę wrócić na łono natury i nacieszyć się nawzajem swoim towarzystwem.

Odcinek 2 - Minibungalow na Florydzie

Po tym jak ich dzieci opuściły już gniazdo, Glen i Lawson postanawiają kupić doskonały, miniaturowy, wakacyjny domek dla siebie oraz wszystkich swoich bliskich. Bardzo szybko przekonują się jednak, że nie tak łatwo będzie im znaleźć plażowy bungalow, który nie tylko pomieści całą siedmioosobową rodzinę oraz dwa psy, ale przy tym jeszcze spełni pozostałe wymagania stawiane mu przez bohaterów odcinka.

Odcinek 3 - Mobilne domki w Portland

Eric Cavizo, ekscentryczny właściciel zakładu golibrodziarskiego w Portland w stanie Oregon, ma dość comiesięcznego opłacania czynszu i marzy o zakupie własnego lokum. Poszukiwania nowego gniazdka prowadzi w miasteczku nazywanym amerykańską stolicą miniaturowych domków. Eric musi nieco okroić własne oczekiwania wobec nowego lokum, a to wiąże się dla niego z ogromnym poświęceniem. Podczas tej przygody towarzyszą mu: najlepszy przyjaciel Jeff oraz projektant miniaturowych domków Derin Williams.

Odcinek 4 - Pływający dom w Seattle

Jason, nauczyciel wychowania fizycznego, chce zamienić swoje wygodne, jednopokojowe mieszkanie w Seattle na miniaturową pływającą kawalerkę. Martwi się tylko, że zamieszkawszy na małej łódce, będzie musiał zrezygnować z imprezowania. Być może w nowym lokum zabraknie przestrzeni niezbędnej do tego, aby Jason mógł dalej prowadzić taki tryb życia jak dotychczas. Czy życie na wodzie naprawdę jest warte tylu wyrzeczeń?

Odcinek 5 - Mały Domek w Wielkim Mieście

Jako wieloletnia, licencjonowana agentka nieruchomości Jacqueline jest na bieżąco z cenami mieszkań w Nowym Jorku. Tym razem jednak kobieta szuka nowego gniazdka dla samej siebie. Ona i jej mąż, David, chcą osiedlić się razem z rodziną w mieście, które kochają. Tam gdzie cena za stopę kwadratową może dochodzić do 1000 dolarów, ważne dla przetrwania jest to, by wybrać jak najmniejsze lokum. Jedynie dzięki pomysłowym rozwiązaniom aranżacyjnym uda się zmieścić wkrótce czteroosobową rodzinę na 650 stopach kwadratowych.

Odcinek 6 - Mniejszy metraż w wysokich górach

Erin i Lindsey są parą już od dziesięciu lat. To istni fanatycy aktywności na świeżym powietrzu. Swoją pierwszą nieruchomość chcą kupić w Jackson Hole w stanie Wyoming, rodzinnej miejscowości Lindsey. Świadomi swojej sytuacji finansowej postanowili poszukać wymarzonego lokum w nowo powstałej społeczności artystycznych, miniaturowych domków. Pozostaje mieć nadzieję, że mały metraż spełni oczekiwania pary.

Tiny houses
Autor: NOWA TV Fragment odcinka 6

Odcinek 7 - Maleńkie domy na półwyspie

Cathy oznajmia swojemu partnerowi Andy'emu, że jest gotowa przenieść się z 240-metrowego mieszkania w Pensylwanii do miniaturowej chatki nieopodal plaży w Cape Cod. Ku konsternacji Andy'ego dziewczyna ma problem z wcieleniem tych obietnic w życie i chce powiększać każde lokum, które oglądają - a nie o to przecież chodzi w małych domkach. Albo Cathy zmieni swoje nastawienie, albo jej ukochany będzie musiał pogodzić się z marzeniami o życiu nad morzem.

Odcinek 8 - Małe wakacje na wybrzeżu

Bohaterkami tego odcinka są lekarka Celine z Portland w stanie Maine oraz jej twórcza żona Jac - rzeźbiarka i malarka. Panie inwestują w wynajem nieruchomości. Ostatnio zastanawiają się, czy nie byłyby szczęśliwsze, gdyby zamieniły swój piękny 280-metrowy dom z lat 20. na własną miniaturową chatkę. Rodzi się pytanie, czy niespełna 50 metrów kwadratowych wystarczy parze niezależnych kobiet, z których każda potrzebuje własnej przestrzeni życiowej. Przyszłość ich związku może niedługo zostać zagrożona...

Odcinek 9 - Kawalerka w Phoenix

Matthew, rdzenny mieszkaniec Phoenix, próbuje na nowo poukładać sobie życie po zerwanych zaręczynach. Ma już dość nocowania na kanapach znajomych. Jest zdecydowany nabyć własny domek, a pomóc ma mu w tym jego brat Tim. W całe przedsięwzięcie Matthew zaangażował też swoje siostry: Lilę, architektkę, oraz Jenny, agentkę nieruchomości. Czworo rodzeństwa rusza na poszukiwania wymarzonej miniaturowej kawalerki.

Odcinek 10 - Maleństwo z Wielkiego Teksasu

Mickey i Catalina są gotowi porzucić swój wieżowiec w centrum Austin na rzecz mikrodomku na przedmieściach. Mają nadzieję znaleźć dobrze zaprojektowane gniazdko w pobliżu swojej ulubionej trasy spacerowej. Zależy im także na tym, aby nowe lokum miało dostatecznie duże podwórko dla ich ukochanego psa. Ta świeżo zaręczona para musi uważać na budżet - po zakupie domu Mickeyowi i Catalinie musi jeszcze starczyć pieniędzy na ślub.

Odcinek 11 - Małe życie w Nashville

John i Sara to młoda, odnosząca sukcesy para z Nashville. Oboje są entuzjastami mikrodomków. Żyją w myśl zasady „im mniej, tym lepiej” i mają nadzieję, że również ich dwuletnia córka zostanie wychowana tak, by bardziej od dóbr materialnych ceniła zgromadzone przez siebie doświadczenia. Niestety czeka ich kilka przeszkód. Miejscowe prawo zakazuje stałego mieszkania w miniaturowych domkach, poza tym John marzy o funkcjonalnej kuchni, co budzi poważne obawy Sarah w kwestii budżetu.

Odcinek 12 - Mikromieszkanie kontra San Francisco

Sara i Andy byli kiedyś współlokatorami wynajmującymi razem mieszkanie w San Francisco. Nie minęło dużo czasu, a przyjaźń przerodziła się w miłość. Teraz nareszcie są gotowi zainwestować we własne gniazdko, ale ze względu na ograniczony budżet postanowili postawić na mały metraż. Zaangażowali Jennifer, kuzynkę Sary, która jest też agentem nieruchomości, w poszukiwanie miniaturowego lokum dla siebie i swojego psa. Sara marzy o domu z podwórkiem, natomiast Andy wolałby niewielkie mieszkanie. Parę czeka jeszcze wiele dyskusji i kompromisów.

Tiny houses
Autor: NOWA TV Fragment odcinka 12

Odcinek 13 - Małe i przenośne lokum w Portland

Alice sprowadziła się do Portland po tym, jak udało jej się zdobyć wymarzoną posadę w dużej firmie. Jako inżynier zawsze była zafascynowana ideą jak najbardziej wydajnych rozwiązań, a jako sportsmenka uwielbia aktywność na świeżym powietrzu. Te dwie przyczyny sprawiły, że zdecydowała się porzucić normalnych rozmiarów mieszkanie i większość swojego dobytku, aby zamieszkać w mikrodomku. Jej mama przybywa aż z Atlanty, aby udzielić Alice kilku cennych porad i upewnić się, że córka wybierze lokum z miejscem dla odwiedzających ją członków rodziny.

Sezon 2

Specjaliści w dziedzinie handlu nieruchomościami pomagają swoim klientom znaleźć nowe lokum. Bohaterowie programu nie szukają jednak letnich rezydencji, przestronnych apartamentów ani uroczych gniazdek pod miastem. Im zależy na małych, ale funkcjonalnych domkach. Okazuje się, że niezależnie od metrażu każdy budynek ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Program został zainspirowany niedawną modą na osiedlanie się w niewielkich, pozbawionych dodatkowych udogodnień domach.

Odcinek 1 - Mały domek kuchennych nomadów

Świeżo upieczeni małżonkowie Nash i Sophie pracują jako kucharze w ekskluzywnej restauracji w Salt Lake. Jeżeli chcą osiągnąć sukces w pełnym rywalizacji świecie kulinariów, muszą być elastyczni. Czasami oznacza to konieczność postawienia wszystkiego na jedną kartę i szybkiej przeprowadzki do nowego miasta. Postanowili kupić mobilny domek od wytwórcy z Nampy w stanie Idaho. Jest on specjalistą w dziedzinie budynków, które można bez problemu przetransportować w inne miejsce. Podczas urządzania swojego nowego gniazdka Sophie i Nash od razu przekonują się, że w świecie małych budynków każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie, a pomysłowość stanowi klucz do sukcesu.

Odcinek 2 - Pewnego razu w małym domu

Mieszkająca w Boise pisarka Elisabeth McKetta i jej mąż James Stead mają mały problem. Wiedzą, że chcieliby kupić miniaturowy dom, jednak każde z nich marzy o tym z zupełnie innych powodów. Elizabeth oczami wyobraźni widzi już chatkę, w której mogłaby chować się przed światem, aby pracować nad swoją powieścią. Natomiast James pragnie kupić znacznie większy letni domek, gdzie on i dzieci mogliby spędzać czas, kiedy Elisabeth pracuje na pół etatu w Bostonie. Czy miejscowy projektant i architekt Derek Hurd znajdzie rozwiązanie, które zadowoli ich oboje?

Odcinek 3 - Domek dla dziewczynki

Carleigh i Kevina z San Diego czeka bardzo wyczerpujących dziewięć tygodni. W tym czasie muszą kupić swoją pierwszą nieruchomość i przyjąć na świecie swoje pierworodne dziecko. Mają nadzieję, że obie te rzeczy wydarzą się dokładnie w tej kolejności. Zależy im na lokalizacji w pobliżu plaży i z tego powodu są gotowi zdecydować się na zakup miniaturowego domku. Dopiero czas pokaże, czy niespełna pięćdziesiąt metrów kwadratowych może pomieścić trzy osoby, nawet jeżeli jedna z nich jest jeszcze niewielkich rozmiarów.

Odcinek 4 - Domek w muzykalnym Kolorado

The Railsplitters to bluegrassowy zespół z Boulder w stanie Kolorado. Od kiedy grupa zdobyła popularność, jej liderka - gitarzystka i wokalistka Lauren Stovall - większość czasu spędza w drodze z jednego występu na kolejny. Każdej nocy musi też spać w innym hotelu. W przerwie od trasy koncertowej chciałaby kupić mały domek w górach. To uwolni ją od konieczności nocowania na kanapach znajomych i pozwoli stworzyć własne zacisze do pisania nowych utworów oraz prób z zespołem.

Odcinek 5 - Powrót do maleńkości

Kathlyn i jej mąż Lincoln przez 10 lat żyli w 37-metrowym mieszkaniu w Los Angeles. Przez ten czas odłożyli dość pieniędzy, żeby kupić swój wyśniony bungalow w spokojnym Boise w stanie Idaho. Okazuje się jednak, że 150-metrowy, staromodny dom wcale nie stanowi spełnienia ich marzeń. Ku swojemu zaskoczeniu małżonkowie przyzwyczaili się do ciasnych przestrzeni. Postanowili więc pozostać w Boise, ale przenieść się do miniaturowego domku. Czy uda im się znaleźć budynek, który będzie odpowiadał im obojgu?

Tiny houses
Autor: NOWA TV Fragment odcinka 5

Odcinek 6 - Mały i użytkowy

Pochodzący ze stanu Wirginia Drew Smith to lekarz wojskowy, którego przeniesiono do San Diego. W tej sytuacji razem z żoną Libby oraz ich dwoma psami zamieszkał w tymczasowym mieszkaniu w śródmieściu. Małżonkowie planują kolejną przeprowadzkę, kiedy tylko uda im się znaleźć 65-metrowy dom w stylu craftsman w North Park. Oryginalne budownictwo oraz staromodny czar charakterystyczny dla przedwojennych domów w tej okolicy stanowią spełnienie marzeń Libby. Niestety Drew woli bardziej nowoczesną architekturę...

Odcinek 7 - Mały metraż na wyspie

Australijczyk Andrew, podobnie jak pochodząca z Kalifornii Connie, ceni sobie niezależność. Po dekadzie spędzonej w pięćdziesiątym stanie postanowili znaleźć zaciszny mikrodomek w dżungli na wyspie Hawai'i, gdzie będą mogli cieszyć się otoczeniem z dala od ludzkiego wzroku. Podczas gdy Andrew przebywa w Tokio na nagraniach, to Connie z pomocą przyjaciółki Terry Ann musi zapolować na idealne lokum.

Odcinek 8 - Mikrus z Hawajów

Jenn i jej chłopak Jason polują na ustronny mikrodomek na wyspie Hawai'i, w miejscowości Kona. Jenn jest zabieganą matką i zdolną artystką, Jason zaś należy do elitarnej jednostki strażaków. Kiedy zajmuje się gaszeniem pożarów w trudno dostępnych terenach, często nawet przez kilka miesięcy jest zmuszony mieszkać w swoim vanie, na jedynie 9-metrowej powierzchni. Para ma nadzieję, że dzięki swojemu miniaturowemu zaciszu będą mogli znaleźć dla siebie czas i odpocząć od codziennego rozgardiaszu.

Odcinek 9 - Kawalerka w Honolulu

Jon urodził się i wychował w Honolulu. Na studia wyjechał do miejscowości Ithaca w stanie Nowy Jork, ale po szkole od razu wrócił do swojego raju na Oceanie Spokojnym. To fizjoterapeuta i cieszący się dużą popularnością wśród pań kawaler, prowadzący szalony tryb życia. W wieku 30 lat jest gotów na zakup swojego pierwszego domu. Problem w tym, że w Honolulu ceny nieruchomości są niebotycznie wysokie. W związku z tym Jon postanowił poszukać taniej, ale stylowej mikrokawalerki. To jego pierwsze polowanie na dom, dlatego do pomocy zwerbował swojego kumpla Scotta.

Odcinek 10 - Rodzinne maleństwo z Honolulu

Jako steward Jeff większość swojego czasu spędza w powietrzu. Życie na walizkach nauczyło go ograniczać się do minimum, co widać w jego 27-metrowym mieszkaniu w San Francisco. W ramach pracy Jeff odwiedził Hawaje niezliczoną ilość razy, a teraz postanowił zapolować na miniaturowy, cichy domek w Honolulu, gdzie będzie mógł prowadzić spokojne życie i spędzać czas w towarzystwie mieszkających tam przyjaciół.

Odcinek 11 - Ucieczka do Kansas

Jako menedżerka muzyczna Angela spędza osiem miesięcy w roku w autobusie przewożącym ją z jednego koncertu na drugi. Każdego dnia odwiedza inne miasto, organizuje sobie biuro, czuwa nad przygotowaniami do występu oraz jego przebiegiem, a następnie znowu się pakuje i rusza w drogę. Kiedy trasa koncertowa dobiega końca, zazwyczaj wraca do rodzinnego Kansas City, gdzie zatrzymuje się u swojej mamy. Po ośmiu latach takiego życia Angela chce wydać oszczędności na mikrodomek, który będzie mogła nazywać własnym kątem. W polowaniu na wymarzone lokum pomoże jej Jill, koleżanka ze szkolnej ławy.

Odcinek 12 - Miodowy miesiąc w San Diego

Bianca i Sara poznały się w szkole wyższej i szybko zostały przyjaciółkami. Po semestrze nauki za granicą jeszcze bardziej zbliżyły się do siebie i w końcu uświadomiły sobie, że łączy je coś więcej niż tylko sympatia. Teraz już zaręczone dziewczyny jednocześnie polują na własne lokum i planują swój ślub. Chcą dalej mieszkać w modnej, ale drogiej części San Diego, dlatego zdecydowały się na mały metraż.

Odcinek 13 - Mały dom na dobry początek

Chris i Maggie, mieszkańcy Pasadeny w Kalifornii, poznali się w szóstej klasie i są ze sobą od czasów liceum. Po zakończeniu nauki wrócili do swoich rodzinnych domów położonych o kilka bloków od siebie. Teraz, jako dwudziestokilkulatkowie, są gotowi spróbować czegoś całkiem nowego - mieszkania pod jednym dachem. Mama Chrisa, która jest pośrednikiem handlu nieruchomościami, dowodzi polowaniem na mikrodomek dla młodej pary. Pełni też funkcję mediatora, kiedy zakochani nie do końca są w stanie zdobyć się na kompromis.

Masz małe mieszkanie?
Ogladaj serial o ludziach, którzy ogromne rezydencje zamienili na mikrodomy!