IKEA łączy siły z artystką ze świata designu. Efekty zobaczymy już w lutym

2023-01-24 9:46

Efektem współpracy sieci IKEA oraz Sabine Marcelis będzie niezwykła kolekcja, która pojawi się w sklepach w lutym tego roku. Seria dwudziestu przedmiotów VARMBLIXT, w której skład wejdą akcesoria do domu oraz oświetlenie, ma być oparta na związku emocji oraz światła.

Kolekcja VARMBLIXT. IKEA x Sabine Marcelis
Autor: Materiały prasowe / IKEA

Produkty rzeźbione światłem

IKEA chce zachęcić swoich klientów, by zaczęli w nieco inny sposób postrzegać światło. Nie tylko jako element konieczny do rozprawienia się z mrokiem, ale jako coś, co kreuje emocje i wpływa na nasz nastrój. Produkty zawarte w serii VARMBLIXT mają idealnie z nim współgrać i za jego sprawą zmieniać się, budując atmosferę wnętrz, w których się znajdą.

Kolecja VARMBLIXT. IKEA x Sabine Marcelis
Autor: Materiały prasowe / IKEA

Efektem współpracy IKEA i Sabine Marcelis są emocjonalne projekty. Produkty łączą odważne wzornictwo z pięknem światła, tworząc nastrojową atmosferę

– mówi Chiara Ripalti, specjalistka ds. projektowania IKEA.

W skład tej kolekcji wejdą cztery elementy oświetleniowe o unikalnych kształtach, m.in. lampa led wykonana z rurek z białego matowego szkła czy podświetlane lustro. Oba produkty właśnie pod wpływem światła zamieniają się w nietuzinkowe rzeźby i niezwykle efektowne obiekty inżynierii świetlnej.

To jednak nie wszystko! W serii VARMBLIXT znalazł się charakterystyczny dla Sabine motyw… pączka z dziurką, którego postać przyjęła kolejna z lamp oraz misa.

– Kiedy światło przechodzi przez pomarańczowe szkło, z miękkiego kształtu przypominającego pączka wydobywa się ciepła poświata. To magiczny widok, który przyciąga wzrok, niezależnie od tego, czy stoi na stole, czy wisi na ścianie – mówi Sabine Marcelis. 

Poza lampami, naczyniami czy lustrem, kolejnymi produktami z tej kolekcji będą dwa dywany inspirowane promieniami zachodzącego słońca. Większy z nich, o barwie głębokiej pomarańczy, która przechodzi w bursztynową żółć, został wykonany ręcznie z wełny. 

Kim jest Sabina Marcelis?

Sabina Marcelis, która odpowiada za tę kolekcję, pracuje i mieszka w Rotterdamie, ale pochodzi z Nowej Zelandii. W kręgu jej zainteresowań znajduje się wzornictwo przestrzenne, instalacje oraz akcesoria. VARMBLIXT to definicja jej rozumienia zarówno koloru, jak i światła. Marcelis jest absolwentką Design Academy Eindhoven. Jej projekty zdobyły międzynarodowe uznanie.

Przeczytaj również:

Źródło: about.ikea.com

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE