Grupa JAF przejmuje spółki DLH Poland i DLH Slovakia

2022-11-22 17:15

DLH Global, do którego należą polska i słowacka spółka, zawarł umowę kupna z austriacką Grupą JAF – wiodącym dostawcą drewna i wyrobów drewnopochodnych w 16 krajach świata.

Podloga Deco Line Honey
Autor: serwis prasowy DLH Podloga Deco Line Honey

Transakcja wymaga jeszcze akceptacji ze strony organów ochrony konkurencji. – Liczymy jednak na pozytywną decyzję i już teraz oczekujemy nowego, korzystnego dla obu stron otwarcia – podkreśla Tomasz Gutkowski, członek rady nadzorczej DLH Global.

DLH Global to jeden z liderów sprzedaży drewna krajowego i egzotycznego w Polsce. Swą działalność firma rozpoczęła w 1990 r. w ramach międzynarodowej Grupy DLH A/S. Przez ostatnich 30 lat DLH Global koncentrowała się na obsłudze dwóch kluczowych segmentów rynku: przemysłu oraz sprzedaży detalicznej drewna i wyrobów drzewnych. Oferuje m.in. tarasy drewniane i kompozytowe, materiały płytowe, drewno elewacyjne i konstrukcyjne, blaty i podłogi drewniane. Przez lata rozwinęła własną sieć dystrybucyjną w największych aglomeracjach Polski. Marka prowadzi również sprzedaż online.

Połączone możliwości

– Kolejnym krokiem na tej drodze jest uzyskanie dla spółek DLH Poland i DLH Slovakia szerszych możliwości dystrybucyjnych – wyjaśnia Tomasz Gutkowski. – Dzięki połączeniu naszych sieci sprzedaży i zaopatrzenia będziemy w stanie zapewnić klientom bogatszy asortyment produktów oraz wyższą jakość obsługi. Połączenie mocnych stron DLH i JAF rodzi wspaniałe możliwości nie tylko w Polsce i na Słowacji, ale także w dalszych kontaktach międzynarodowych – zaznacza Tomasz Gutkowski.

Obie strony transakcji to firmy, które reprezentują podobne wartości i od lat rozwijają się w solidny i konsekwentny sposób. DLH Poland i DLH Slovakia nadal będą prowadzić działalność pod dotychczasowymi nazwami. Na swych stanowiskach pozostaną zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca.

Drewno w centrum uwagi

– DLH Poland i DLH Slovakia zrodziły się z pasji do drewna. Dlatego cieszy nas fakt, że stajemy się częścią Grupy JAF, lidera branży w 16 krajach naszej części świata – mówi prezes Jerzy Karpiński. – Łącząc swe mocne strony, zyskujemy potencjał szybszego rozwoju. Mamy szansę sprawniej pokonać wyzwania, jakie stoją przed dostawcami drewna na całym świecie, a dodatkowo wykorzystać rosnące możliwości, jakie zapewnia drewno, niekwestionowany materiał budowlany przyszłości – podkreśla.

Grupa JAF, znana w swej macierzystej Austrii jako J.u.A. Frischeis, to jeden z wiodących dostawców drewna i materiałów drewnopochodnych na świecie. W 55 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na dwóch kontynentach zatrudnia 3000 pracowników. Od momentu powstania w 1948 r. JAF ugruntował swoją pozycję pewnego partnera w segmentach obróbki drewna, budownictwa oraz handlu detalicznego. Dzięki niezwykle wydajnej logistyce, nowoczesnym zakładom produkcyjnym oraz wysokiemu poziomowi cyfryzacji, JAF gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie i sprawną realizację najbardziej wymagających zamówień.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE