Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz drugi! Zajrzyj do pięknych wnętrz

2018-05-04 12:11
Festiwal Otwarte Mieszkania
Autor: Jacek Smoter

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to unikatowe wydarzenie, podczas którego wyjątkowe wnętrza są otwierane oraz udostępniane do zwiedzania. Co więcej, można poznać ich właścicieli i projektantów. W tym roku Festiwal w Krakowie to dwa majowe weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja.

Obejrzyj wnętrza niedostępne na co dzień

Większość udostępnianych wnętrz to miejsca niedostępne na co dzień – wejście do nich będzie możliwe jedynie podczas Festiwalu. Wśród otwieranych miejsc znajdują się prywatne mieszkania i domy, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Udostępniane przestrzenie stanowią bogate źródło inspiracji w zakresie wystroju wnętrz, projektowania, architektury czy designu.

Festiwal Otwarte Mieszkania
Autor: Paula Pietruszka Mieszkanie Mateusza Stępnia i Gabrieli Sowy

Co w programie?

W tym roku udostępnionych będzie około 20 wnętrz, w tym np. dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie należące do niezwykłego kompleksu pracowni artystycznych przy ulicy Emaus czy imponujące mieszkanie Mory Korytowskiej oraz Jurka Markowicza, które powstało z gruzowiska w jednej z krakowskich kamienic.

Po każdym z wnętrz zwiedzających oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem Festiwalu staje się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie, które otwiera zarówno wnętrza, jak i ludzi na siebie nawzajem.

Festiwal Otwarte Mieszkania
Autor: archiwum Mieszkanie właścicieli Studiozapraszam.pl

Wydarzenia towarzyszące – to warto wiedzieć!

Festiwal Otwarte Mieszkania to nie tylko zwiedzanie wnętrz i ciekawe spotkania, lecz także liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich m.in. warsztaty, wykłady czy spacery architektoniczne prowadzone przez ekspertów z takich dziedzin, jak projektowanie, konserwacja zabytków i wystrój wnętrz. Dzięki temu Festiwal pełni funkcję edukacyjną, a także staje się platformą do nawiązywania kontaktów branżowych. Dodatkowo odbędą się warsztaty dla dzieci, kameralne koncerty w niezwykłych wnętrzach, spacery fotograficzne, śniadanie z widokiem na Kraków czy impreza pofestiwalowa.

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny.
Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.
W przypadku większości lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem.
Szczegółowy program wydarzenia pojawi się na tydzień przed wydarzeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronach internetowych:

www.fomkrakow.pl

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow/

Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow/