Druk cyfrowy - technologia, która daje nowe możliwości w dekorowaniu ścian

2017-02-26 23:12

Druk cyfrowy jest coraz tańszy i pozwala na stworzenie produktu wedle naszych potrzeb. Technologię docenili już projektanci i architekci wnętrz. Czas na ciebie!

Druk cyfrowy możliwy jest nie tylko na papierze, ale także na wielu innych podłożach: tkaninie, metalu, ceramice, szkle, tworzywach sztucznych. Technologia pozwala na to, by każdy mógł stworzyć dla siebie oryginalny wzór. Na polskim rynku jest wiele możliwości skorzystania z druku cyfrowego. Przede wszystkim z technologii korzystają producenci okładzin ściennych: płytek ceramicznych, laminatów, tapet, ale także szkła.

Druk cyfrowy na szkle

Druk na szkle można zastosować w rozmaity sposób. Np. jako oraz zawieszony na ścianie w pokoju, ale także kuchni i łazience. Jako panel wielkoformatowy na ścianie kabiny prysznicowej. Szklana nakładka na stół lub biurko, a nawet front szafek kuchennych. Szklane produkty z indywidualnym nadrukiem można zamówić np. w Ceramice Paradyż. 

Zalety druku cyfrowego na szkle:

  • wysoka jakość wydruku,
  • łatwość czyszczenia, nawet środkami chemicznymi,
  • trwałość powierzchni,
  • wydruk na szkła jest odporny na działania promieni UV

Druk cyfrowy na laminacie 

W dużym formacie takie laminat w swojej ofercie ma firma Interprint. Jako pierwsi w swojej branży posiadają drukarkę do drukowania drewnopodobnych, kamiennych oraz kreatywnych dekorów na papierze dekoracyjnym. Wzór wybiera klient spośród gotowych propozycji lub przesyła swój pomysł do studia graficznego. Wydrukowany papier dekoracyjny trafia do producenta laminatów, a następnie jest gotowy do wykorzystania w projekcie wnętrza. 

Druk cyfrowy na tapecie

W takich wydrukach w Polsce specjalizuje się firma Muraspec. Czym różni się wyrduk cyfrowy od fototapety? Materiałem, na których dokonuje się wydruku. W wielkim formacie mają aż 11 różnych struktur: gładką, płótno, piasek, tynk, grubszy tynk, beton, korę, blachę, złoto, srebro, miedź i inne. W przypadku nadruków o efekcie naturalnego materiału (takich jak drewno, blacha, rdza, beton) firma używa specjalnych plików, wcześniej przygotowanych przez zespół grafików. Inny jest także montaż nadruków wielkoformatowych. Jest on znacznie prostszy niż klasycznych tapet. Nadruki łączone są bezspoinowo, więc nie widać miejsc połączeń elementów. Użytkową zaletą winylowego materiału jest to, że utrzymuje mikropęknięcia ścian, jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021