Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką - V edycja

2020-01-23 12:09
Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką - V edycja
Autor: Jacek Marczewski Na gości czekały wnętrza Hotelu Bellotto. Licytację dzieł poprzedziła kolacja z menu restauracji Focaccia

Podczas piątej edycji cyklu „Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką” z ekspertem Piotrem Sarzyńskim zadaliśmy sobie pytania, w jaki sposób dzieła sztuki oddziałują na nas i czym się kierować w ich wyborze.

Tym razem na licytację zostały wystawione zarówno dzieła młodych, oryginalnych twórców, jak i uznanych artystów, wśród których znalazły się takie nazwiska, jak Franciszek Starowieyski, Jan Młodożeniec, Tadeusz Dominik, Henryk Płóciennik czy Waldemar Świerzy. Samą licytację (z werwą poprowadził ją dziennikarz Jarosław Kulczycki) poprzedził wykład znawcy sztuki Piotra Sarzyńskiego. Podczas prezentacji mieliśmy okazję przyjrzeć się, do czego odwołują się wybrane dzieła sztuki. Niektóre, osobiste, intymne, oddziałują bezpośrednio na emocje, dotykając trudnych, bolesnych, ale uniwersalnych przeżyć. Inne, bardziej konceptualne, bogactwem symboli przemawiają wprost do intelektu, zapraszając do odkodowywania ukrytych znaczeń. Pytanie, który język sztuki jest nam bliższy.