Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką - III edycja

2019-07-23 15:47
Dobrego Wnętrza Spotkania za Sztuką - III edycja
Autor: Jacek Marczewski Dobrego Wnętrza Spotkania za Sztuką - III edycja. Piotr Sarzyński podczas pasjonującego wykładu.

Co sprawia, że kariery wybranych artystów nabierają przyspieszenia? Talent, warsztat, szczęście? Te pytania zadaliśmy sobie podczas trzeciej edycji cyklu „Dobrego Wnętrza Spotkania ze Sztuką”, która odbyła się 3 lipca 2019 roku.

Spotkaliśmy się jak zwykle w Sali Kolumnowej warszawskiego Hotelu Bellotto, aby wziąć udział w aukcji dzieł sztuki. Samą licytację, którą poprowadził Jarosław Kulczycki, poprzedziła prezentacja przygotowana przez krytyka Piotra Sarzyńskiego poświęcona współczesnemu malarstwu polskiemu. Mogliśmy się wspólnie zastanowić, dlaczego właśnie ci, a nie inni twórcy zostają dostrzeżeni przez artystyczny mainstream i zaczynają odnosić sukcesy. Czy można z wyprzedzeniem wytypować pretendentów do sukcesu, czy też jest to trudne niemal jak wygrana w totolotka? Artystyczną intuicję da się rozwijać! Wszystkim nabywcom dzieł życzymy pięknych i trafnych wyborów, a ich autorom – karier na miarę Leona Tarasewicza czy Wilhelma Sasnala.