Co nowego w IKEA: funkcjonalna i lekka seria IKEA PS 2014 „W ruchu”

2014-05-22 19:09 Agnieszka Zawadzka

Nowe dodatki i meble IKEA 2014. Co nowego do naszych wnętrz oferuje najnowsza kolekcja IKEA PS 2014? Najnowsze meble IKEA są lekkie, funkcjonalne, łatwe do przemieszczenia i wielofunkcyjne. A to wszystko przy udziale polskich projektantów: Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec, Pawła Jasiewicza i Tomka Rygalika. Polski design wysoki wędruje pod strzechy! Nawet te najmniejsze.

IKEA pokazała nową kolekcję mebli i dodatków z linii IKEA PS 2014. Polski design ma dobry czas! W projektowaniu światowej kolekcji IKEA PS udział wzięło aż czworo polskich młodych projektantów: Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz i Tomek Rygalik. To dlatego najnowsza kolekcja IKEA PS (od Post Scriptum czyli dopisek) jest tak wyjątkowa. Którym produktom warto się przyjrzeć bliżej i dlaczego? Sprawdziliśmy to dla Was!

Meble IKEA PS 2014:  „w ruchu"

Nowe meble IKEA zostały zaprojektowane do małych mieszkań. Współczesny nomada żyje szybko, nie wiąże się z miejscem, mieszka w małych mieszkaniach, różnych miastach i krajach, podróżuje, stale się przemieszcza. Przy takim trybie życia większości z nas (a tak wykazują badania) nie sposób z każdą przeprowadzką zabierać ze sobą tak pięknej jak ciężkiej gdańskiej szafy, czy zajmującej cały pokój meblościanki. Żyjemy w różnych miejscach, do których musimy się dostosować. Również czysto użytkowo. Stąd pomysł na nową, uzupełniającą względem kolekcji wiodących, linię mebli IKEA PS (Post Scriptum) pod hasłem "W ruchu". Kolekcję tę tworzy ponad 50 unikatowych produktów powstałych we współpracy 15 dynamicznych projektantów z całego świata. Nowe meble IKEA dedykowane są współczesnym pokoleniom, ludziom pracującym, osiągającym wyznaczone cele, którzy są obywatelami świata i nie straszne im walizki i częste rozpakowywanie. Lekkie, mobilne i funkcjonalne meble IKEA świetnie sprawdzą się przy częstych przeprowadzkach i na niewielkich powierzchniach, umożliwiając sprytne wykorzystanie każdego kąta. Co z nową linią IKEA PS wspólnego mają polscy projektanci?

Meble IKEA PS 2014: małe jest piękne

Polscy projektanci zostali wyróżnieni spośród wielu innych na całym świecie i poproszeni przez IKEA o współpracę przy projektowaniu uzupełniającej serii IKEA PS. Efektem tej współpracy okazał się m.in. znakomity przykład funkcjonalnego mebla, dostosowanego do niewielkiego mieszkania: stolik zintegrowany z lampą projektu Tomka Rygalika. Inspirowany popularnym pół wieku temu w Polsce meblem-hybrydą, który często przewijał się przez niewielkie mieszkania "wielkiej płyty". Współczesna interpretacja stolika z lampką pozwala naładować telefon, przechować czasopisma i zapewnić optymalną dozę światła do czytania. Kompaktowy, lekki i prosty - idealny do miejskich kawalerek. Innym przykładem jest wspólny projekt Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza - sekretarzyk. Składany blat prostego mebla i głęboka półka wierzchnia pozwalają na niezwykle szerokie zastosowanie mebla w naprawdę niewielkiej przestrzeni. Sekretarzyk pełnić może rolę zarówno stolika do pracy, "centrum komputerowego" domu, jak i przyziemnej szafki na drobiazgi w przedpokoju. Jak podkreślają jego twórcy - pozwala zaaranżować w domu małe biuro, które można w każdej chwili zamknąć, oddzielając tym samym pracę od przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku i spędzania czasu z rodziną.

Meble IKEA PS 2014: cechy własne

Kolekcją IKEA PS 2014 idealnie wpisuje się we współczesny, wielkomiejski styl życia, pozostając przy tym w zgodzie z obecnymi światowymi trendami. Produkty są ciekawie zaprojektowane, wykonane z dbałością o środowisko naturalne (do ich produkcji wykorzystano m.in. energooszczędne oświetlenie LED czy bambus ze zrównoważonych upraw), funkcjonane i dobre jakościowo. A wszystko to w przystępnych cenach, aby każdy mógł sobie pozwolić na unikalny, dobrze zaprojektowany design w swoim domu.