Ameryka śmieje się z krakowskiego muzeum figur woskowych. Tego nie da się odzobaczyć

2023-03-10 11:25

Polonia Wax Museum w Krakowie jest obecnie na ustach milionów. Niestety, nie ma w tym powodu do dumy, choć trzeba przyznać, że wycieczka wśród figur woskowych, które w żaden sposób nie przypominają swoich realnych odpowiedników, może być doskonałym sposobem na poprawę humoru.

Figury woskowe Kate i Williama
Autor: tiktok.com/@beckablackburn4

Muzeum figur woskowych w Krakowie

Polonia Wax Museum w Krakowie istnieje od 2016 roku i do niedawna niewiele osób o nim słyszało. Podczas wycieczki do dawnej stolicy Polski amerykańska influencerka Becky Blackburn postanowiła dać tej nietypowej atrakcji szansę.

Jej 54-sekundowe wideo na TikToku obejrzało już 13.6 mln osób, a wieści o dość nietypowo wyglądających figurach woskowych w centrum Krakowa dotarły nawet do redakcji prestiżowego magazynu New York Post.

Co jest nie tak z Polonia Wax Museum w Krakowie? Mówiąc delikatnie, woskowe figury celebrytów, postaci historycznych i bohaterów filmów, które możemy zobaczyć w krakowskim muzeum, zupełnie nie przypominają swoich rzeczywistych odpowiedników.

Figury Rona, Hermiony i Harry’ego Pottera wyglądają, jakby ktoś przebrał w czarodziejskie szaty przypadkowe manekiny.

Polonia Wax Museum
Autor: tiktok.com/@beckablackburn4 Figury woskowe Harry'ego Pottera i Hermiony Granger

Michael Jackson wprawia odwiedzających w konsternację i zaniepokojenie jednym swoim spojrzeniem, a figura Elvisa Presleya bardziej przypomina Nicolasa Cage’a niż Króla Popu.

Figury woskowe Elvisa Presleya i Michaela Jacksona
Autor: tiktok.com/@beckablackburn4 Figury woskowe Elvisa Presleya i Michaela Jacksona

Nie lepiej jest z Jackiem Sparrowem, bohaterem filmów „Piraci z Karaibów”. Jego żółta twarz może zdradzać podejrzenia albo zbyt częstych wizyt na solarium lub gorzej – poważnych problemów z wątrobą.

Jack Sparrow i królowa Elżbieta II
Autor: tiktok.com/@beckablackburn4 Jack Sparrow i królowa Elżbieta II w Polonia Wax Museum

Na filmiku Becky widzimy również Królową Elżbietę ze zmierzwionymi siwymi włosami oraz parę, która bez wątpienia skupia najwięcej uwagi odwiedzających: księcia Williama i Kate Middleton.

Książęca para jest doskonałym antidotum na złe samopoczucie. Jedno spojrzenie na osobliwy wyraz twarzy przyszłego króla Anglii i uśmiech jego małżonki są w stanie przegonić nawet najczarniejsze myśli. Nie wierzycie? Zobaczcie sami:

Figura woskowa ksiecia Williama i Kate Middleton
Autor: tiktok.com/@beckablackburn4 Figura woskowa ksiecia Williama i Kate Middleton

By zobaczyć swoich ulubionych idoli w całkiem nowej odsłonie, warto odwiedzić Polonia Wax Museum, które mieści się przy ul. Floriańskiej 32 w Krakowie. Bilety kosztują 50 zł (40 zł ulgowe). 

Źródło:

  • nypost.com
  • onet.pl
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE