5. edycja Tubądzin Design Days przenosi się do sieci. Architektura, design i biznes w nowej rzeczywistości

2020-06-08 9:51 Barbara Ruppel
Tubądzin Design Days
Autor: mat. pras. Tubądzin V edycja Tubądzin Design Days odbędzie się 9, 16 i 23 czerwca. Wydarzenie będzie w całości transmitowane online

Pandemia COVID-19 chciała pokrzyżować plany organizatorów jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń branży architektonicznej i inwestycyjnej – Tubądzin Design Days. Nie udało jej się jednak, i już 9, 16 oraz 23 czerwca wybitni eksperci z dziedzin architektury, ekonomii i designu wezmą udział w trzech panelach dyskusyjnych, które będą transmitowane live w internecie.

Nowy format 5. edycji Tubądzin Design Days

Tubądzin Design Days to cykl wydarzeń (spotkań, paneli dyskusyjnych) organizowanych w różnych miastach Polski, ściśle związany z międzynarodowym konkursem architektonicznym Tubądzin Design Awards. Organizatorom od początku przyświecał jeden cel: nawiązanie dialogu między specjalistami w dziedzinie kreowania przestrzeni, a więc architektami, projektantami wnętrz, deweloperami i producentami. Główny nacisk podczas spotkań jest kładziony na wyzwania, z jakimi spotyka się branża, oraz wspólne szukanie rozwiązań pojawiających się problemów i komentowanie palących kwestii.

W tym roku Tubądzin Design Days będzie wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, jest to piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Po drugie, po raz pierwszy zostanie przeniesiony do sieci, a panele dyskusyjne będą transmitowane online. Po trzecie, tematyka spotkań poszerzy się o zagadnienia ekonomiczne. Problematyka biznesowa, zwłaszcza w obliczu pandemii COVID-19, żywo interesuje wszystkich przedstawicieli branży: biura projektowe, producentów, deweloperów i inwestorów. Podczas wszystkich trzech spotkań specjaliści świata architektury, designu, biznesu i psychologii będą zatem omawiać kwestie przystosowania się rynku do nowej, postpandemicznej rzeczywistości.

Program 5. edycji Tubądzin Design Days

Przeniesiona do sieci 5. edycja Tubądzin Design Days zostanie podzielona na trzy moduły tematyczne: architekturę, ekonomię i design. W sekcji architektonicznej goście będą szukać odpowiedzi m.in. na pytania o to, jak COVID-19 wpłynie na nowo powstające przestrzenie, oraz czy w przyszłości zrezygnujemy z open space’ów w biurach. W dyskusji wezmą udział cenieni twórcy Jakub Szczęsny i Boris Kudlička, a także psycholog społeczny Jacek Santorski.

Z kolei w sekcji ekonomicznej i biznesowej prof. dr hab. Jerzy Hausner, Michał Sapota i wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin Amadeusz Kowalski skupią się na tym, jak obecna sytuacja wpłynie na rynek nieruchomości i czy zmiana trybu pracy na homo office może stanowić potencjalne zagrożenie dla rynku wynajmu przestrzeni biurowych.

Ostatni panel dotyczyć będzie szeroko pojętego designu. Organizatorzy zaprosili znane nazwiska z branży, a więc Macieja Zienia, Zuzannę Skalską i Małgorzatę Szczepańską, redaktor naczelną Elle Decoration. Głównymi zagadnieniami dyskutowanymi podczas spotkania będą kwestie biznesowe w świecie designu oraz to, jak design zmienia się w obliczu konsumpcjonizmu i czy może się mu przeciwstawić? Więcej informacji dotyczących poszczególnych wydarzeń w ramach Tubądzin Design Days można znaleźć tutaj.

Mówiąc o Tubądzin Design Days, nie można pominąć wspomnianego konkursu Tubądzin Design Awards. W tym roku odbywa się jego trzecia edycja pod hasłem #nature #future #freedom. Prace z 40 krajów (między innymi z Polski, Rosji, Kazachstanu czy Mołdawii) oceniane są przez międzynarodowe jury. Architekci, projektanci i studenci z całego świata zgłosili swoje prace w trzech kategoriach: Everyday Design, Unlimited Architecture i Young Power. Organizatorzy konkursu, zdają sobie sprawę, że w projektowaniu nie chodzi jedynie o ładny wygląd. Zgodnie z filozofią marki Tubądzin, konkurs Tubądzin Design Awards kładzie duży nacisk na sprzyjające środowisku, ekologiczne rozwiązania i projekty, które ułatwią życie przyszłym pokoleniom.