15 lat pracowni Nizio Design International. Jubileuszowa wystawa już od 22 września

2017-09-20 13:49

Makiety i wizualizacje projektów architektonicznych, zdjęcia gotowych realizacji oraz poświęcone ich powstawaniu projekcje filmowe – wszystko to będzie można oglądać od 22 września. Wtedy to rusza jubileuszowa wystawa poświęcona najważniejszym projektom pracowni Nizio Design International.

Wystawa organizowana w Galerii Nizio na warszawskiej Pradze-Północ odbywa się z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 15-lecia działalności studia Mirosława Nizio.

Nizio Design International, jedna z największych i najbardziej utytułowanych autorskich pracowni architektonicznych w kraju, działa od 2002 roku. Wystawa przygotowana przez zespół pracowni oraz Galerii Nizio odbędzie się w jej siedzibie przy ulicy Inżynierskiej 3 w Warszawie. Będzie ona formą podsumowania półtorej dekady intensywnej działalności projektowej Mirosława Nizio, która zaowocowała powstaniem kilkudziesięciu docenianych na świecie realizacji. „To ważny dla mnie jubileusz i jako projektanta, który ma swój wkład w kształtowanie polskiej przestrzeni publicznej, i jako człowieka, który uważnie się jej przygląda. Chciałbym, żeby wystawa, którą organizujemy, nie była odbierana jako laurka wystawiona samemu sobie, ale żeby przez pryzmat naszych projektów spojrzeć na to, co w rodzimej architekturze wydarzyło się przez ostatnich 15 lat, i dyskutować o tym z publicznością oraz profesjonalistami – mówi Mirosław Nizio.

Podczas wystawy pokazane zostaną sztandarowe projekty, które przyniosły pracowni uznanie w kraju i za granicą. To one ugruntowały pozycję pracowni jako czołowego studia architektonicznego w kraju, tworzącego obiekty muzealne i komercyjne, projektującego i realizującego stałe oraz czasowe ekspozycje narracyjne, koncepcje rewitalizacji obszarów miejskich i ważnych dla polskiej kultury obiektów użyteczności publicznej.

Wystawa projektów Nizio Design International podsumowująca 15-lecie działalności pracowni
termin:
22 września 2017 – 23 lutego 2018
miejsce: Galeria Nizio, ul. Inżynierska 3, 03-410 Warszawa
wstęp wolny