Mieszkanie ma 75 metrów kwadratowych, ale dzięki znacznej wysokości i dużym oknom wygląda na o wiele większe i przestronniejsze. Czwarte piętro w starej kamienicy i w takiej lokalizacji gwarantuje piękny widok z okien. Zaprojektowali ją wybitni warszawscy architekci: Karol Jankowski i Franciszek Lilpop. Początkowo Paweł urządził w mieszkaniu showroom swojej firmy MC Home (Mchome.pl). Teraz przeniósł go do Gdyni, a cały apartament znów jest do jego wyłącznej dyspozycji.

Z klasą

Wiele elementów wyposażenia pochodzi z oferty MC Home, ale piękne antyki Paweł znalazł sam. Gospodarz lubi mieć w swoim otoczeniu dobre, stare meble, które mają nie tylko duszę, ale też klasę. Zna się na antykach i jego oko bezbłędnie wyławia rarytasy spośród wielu sprzętów. Jego dumą jest 200-letni angielski kredens zdobiący jadalnię. Mają tu swoją reprezentację także lata 30. XX wieku (krzesła i barek) oraz ładnie skomponowane z antykami sofy i stoliki w stylu nowojorskim.

Strojnie

Święta w tym domu zawsze mają wspaniałą oprawę. Właściciel – florysta z zamiłowania – z fantazją układa kompozycje, wiąże girlandy, stroi stół (stylizacja do tej sesji to jego dzieło!). Mnóstwo pięknych ozdób, od ośnieżonych gałązek po piernikowe chatki, ma w ofercie swojego sklepu, więc czerpie z tego skarbca pełnymi garściami. Także tegoroczny wystrój jest pełen przepychu: nie brakuje w nim złota i srebra, ale pierwsze skrzypce grają rozmaite odcienie zieleni, ożywione pomarańczowymi akcentami. Tak prezentują się choinka i barokowa dekoracja na stole. W tym roku wszystkie bombki są perłowe, co wygląda bardzo szlachetnie.