Wiosna to czas przebudzenia, czas na odświeżenie wnętrza, wprowadzenie do niego kolorów i fantazyjnych dekoracji. Wystarczy odrobina inwencji i garść inspiracji, aby przygotować ciekawą aranżację wielkanocnego stołu.

Kwiaty: dekoracja na wielkanocny stół

Kwiaty jako dekoracja stołu doskonale sprawdzają się na każdą okazję. Jeśli chcesz, aby w twoim domu zapachniało wiosną, udekoruj stół wielkanocny kwiatami cebulowymi, hiacyntami czy krokusami. Pięknie prezentują się w szklanych wazonach lub białych koszykach, ale możesz wykorzystać osłonki z naturalnych materiałów, na przykład łupiny orzecha kokosowego czy bambusa lub własnoręcznie pomalować i ozdobić doniczki, nadając im indywidualny charakter.

Ceramika na wielkanocnym stole

Zadbaj o to, by podczas świąt wielkanocnych na stole pojawiły się oryginalne ceramiczne dodatki. Duńska manufaktura Royal Copenhagen przygotowała serię subtelnych, wielkanocnych naczyń, które sprawią, że stół wielkanocny będzie wyglądał wyjątkowo. Znajdziesz wśród nich jajka z kwiatowymi motywami, ozdobne patery i pojemniki na słodycze.

Wielkanocne detale

Daj się ponieść wyobraźni podczas aranżacji wielkanocnego stołu. Wykorzystaj w dekoracji eleganckie szklane jajka wielkanocne, na przykład zawieszając je na gałązkach lub liściach. Niech po stole biegają wielkanocne zające i ćwierkają ptaki zrobione z drewna. Środek stołu udekoruj gałązkami bazi przewiązanymi wstążką. Wieczorami, dzięki diodom LED, rozświetlą stół ciepłym białym światłem. Efekt podkręcisz ustawiając gdzieniegdzie kolorowe świeczki w kształcie pisanek.