Małgorzata działa z rozmachem i ma radykalne poglądy, niemal wszystko jest dla niej albo czarne, albo białe. Jest też żywiołowa, stąd zamiłowanie do czerwieni. Zastanawiając się jak urządzić mieszkanie, zdecydowała się na kontrastowe barwy i nowoczesne wnętrza. Aranżacja wnętrz w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu jest dzięki temu efektowna i energetyczna.

Nowoczesne wnętrza

Remont rozpoczął się od burzenia ścian. Zniknęły podziały między przedpokojem, kuchnią i salonem. Za zamkniętymi drzwiami zostały jedynie sypialnia i łazienka. Powstały nowoczesne wnętrza dla aktywnej singielki. - Okna wychodzą na wschód i południowy zachód, dzięki temu mieszkanie jest jasne - mówi właścicielka. -  Otwarcie przestrzeni spotęgowało to wrażenie, mogłam więc w aranżacji wnętrz bawić się mocnymi kolorami, bez obawy, że przytłoczą wnętrze.

Meble i dodatki w salonie: fotel Jajko - BoConcept; stolik pod telewizor - Euro RTV AGD; stolik Usame - Kartell; dywan IKEA; wszystkie farby użyte w mieszkaniu - Benjamin Moore; na podłodze olejowana na biało mozaika przemysłowa - Centrum Bartycka; szklana witryna - na zamówienie; grafiki – Piotr Wiatrak.

Aranżacja wnętrz: kolory wnętrz i dizajnerskie meble

Urządzanie wnętrz zaczęło się od lampy Bourgie firmy Kartell - przezroczystej, błyszczącej, o barokowym kształcie, ale wykonanej z plastiku - mówi Małgorzata. Tak ją zachwyciła, że planując wystrój wnętrz, postanowiła wyeksponować lampę, a z nią jeszcze kilka dizajnerskich mebli i gadżetów. No dobrze – a co z kolorami wnętrz? Małgorzata otworzyła szafę. Wisiały w niej białe i czarne ubrania, sporo też było czerwonych sukienek. - Uznałam, że skoro dobrze się w nich czuję, będą odpowiednie także do mieszkania – śmieje się. Po wyburzeniu większości ścian powstała otwarta przestrzeń – właściwe tło dla ulubionych sprzętów właścicielki. Jeszcze tylko czerwona kuchnia i niezwykłe nowoczesne wnętrze gotowe! Wbrew pozorom nie jest to loft w ekskluzywnym apartamentowcu. - Mam awersję do bramek i szlabanów, nie chcę pokonywać zasieków, by dostać się do mieszkania. Wybrałam więc wolno stojący wieżowiec na skarpie obok Powązek – tłumaczy Małgorzata. – Dobre wzornictwo sprawdzi się wszędzie. Nawet na dwunastym piętrze bloku z wielkiej płyty.