Jak urządzić kawalerkę. ZDJĘCIA: Mieszkanie jak loft

Kawalerka kupiona na rynku wtórnym była ciasna i nieustawna. Właścicielka, architektka wnętrz, zastanawiała się jak urządzić kawalerkę, by była wygodna i ładna.

Kawalerka jak loft
Kawalerka

Małe mieszkanie zostało urządzone jak loft. Meble do kawalerki zostały zrobione na zamówienie, podwyższono sufit i wyburzono zbędne ściany działowe, w przedpokoju wygospodarowano miejsce na aneks kuchenny.

Jak urządzić kawalerkę: projektowanie wnętrz

City Loft RoRO tak Marta nazwała małe mieszkanie w spokojnej, zielonej okolicy Poznania. Kiedy je kupowała, kawalerka była podzielona ścianami, wnętrza były niskie i nieustawne, co na powierzchni 32 m2 dawało przytłaczający efekt. Zapalona architektka wnętrz widziała w nim jednak potencjał, zastanwiając się jak urządzić kawalerkę, zleciła podwyższenie sufitu i wyburzenie zbędnych ścian. W ten sposób udało się nawet stworzyć sporą garderobę, choć wydawało się, że nie będzie miejsca na szafę przy ścianie. Powstała między ścianą oddzielającą kuchnię a regałem stojącym w strefie dziennej. Tworząc ów kubik, Marta rozwiązała problem przechowywania i ułatwiła sobie utrzymywanie porządku. Podczas remontu kawalerki dokonano zaskakującego odkrycia. Zrywając stary sufit, odsłonięto betonowe belki stropu. Zostały wykorzystane do aranżacji wnętrza w stylu loftu. Aneks kuchenny jest wygodny i funkcjonalny. Fronty w kolorze aluminium i rdzawe płytki podłogowe podkreślają fabryczny wystrój wnętrza.

Kawalerkę "To nie fabryka" prezentujemy w lipcowym numerze M jak mieszkania, str. 46

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY