Właściciele choć dokładnie wiedzieli jak urządzić mieszkanie, zatrudnili architektkę wnętrz Magdę Mrozowską, której pomysły i fachowa wiedza w aranżacji wnętrz okazały się nieocenione. Ekipa remontowa była wprawdzie zdumiona, że ktoś chce gruntownie przebudować prawie nowe mieszkanie, ale Ania i Zbyszek wiedzieli, że ich duża rodzina potrzebuje bardziej przemyślanego układu pomieszczeń i funkcjonalnego wnętrza.

Jak urządzić mieszkanie

Budżet przeznaczony na urządzienie mieszkania (120 m2) był ściśle określony i został rozdzielony według priorytetów. Największą część przeznaczono na urządzenie kuchni i łazienki, a to oznaczało oszczędność przy wyborze mebli do salonu.

Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią

W miejsce oddzielnych pokoi połączonych wąskim korytarzem stworzyli przytulny salon z kuchnią, w którym mogą spędzać czas razem. W otwartym na kuchnię salonie sporo miejsca przeznaczyli na część wypoczynkową. Na dwóch wygodnych kanapach swobodnie rozsiądzie się cała rodzina. Wiele mebli do salonu właściciele kupili po okazyjnych cenach, na wyprzedażach, na Allegro. We wnętrzach są też rzeczy wykonane własnoręcznie, np. lampy czy stolik kawowy, który powstał z połączenia szklanego blatu z IKEA z dwoma parapetami i drewnianym słupkiem z Castoramy. Blat stołu w jadalni służy do serwowania posiłków, ale jest też warsztatem pracy twórczej, o czym świadczą liczne ślady farb i kredek. Lampy podobne do tych, które wiszą nad stołem w jadalni, Anna widziała w magazynach wnętrzarskich. Podobały jej się bardzo, ale były zbyt drogie. Postanowiła więc zrobić je sama. Kupiła w IKEA dwa duże klosze, okleiła je z zewnątrz matą szklaną i pokryła metaliczną farbą w sprayu. Od wewnątrz nakleiła folię aluminiową, która po włączeniu światła efektownie błyszczy. Powieszenie lamp na czerwonych kablach wzmocniło dizajnerski efekt.

Funkcjonalne wnętrza

Oprócz przestronnej części wspólnej każdy domownik ma swój azyl w dalszej części mieszkania. Lusia dzieli wprawdzie pokój z Marcelem, ale każde z nich ma własny kąt. Najmłodsza pociecha Matylda śpi jeszcze w sypialni rodziców, ale w dzień często odwiedza rodzeństwo w ich pokoju. W odległym końcu mieszkania znajduje się królestwo najstarszego syna, 19-letniego Witka. Do mieszkania przynależą także duży taras oraz strych do zaadaptowania w niedalekiej przyszłości.