Nowoczesne mieszkanie. Niestandardowy wystrój mieszkania

W mieszkaniu młodej prawniczki najpierw powstała solidna baza: na nowo stworzono cały projekt mieszkania, zorganizowano przestrzeń, piękne podłogi, drzwi i okładziny ścian. Potem przyszedł czas na różnorodne wyposażenie domu. Są tu designerskie, nowoczesne meble i mieszczańskie kanapy, ale również japońskie i indyjskie akcenty. Razem tworzą przytulne ale i nowoczesne mieszkanie.

Mieszkanie nie z katalogu
Mieszkanie nie z katalogu
Mieszkanie nie z katalogu
Mieszkanie nie z katalogu
Mieszkanie nie z katalogu

Nowoczesne mieszkanie. Projekt mieszkania od nowa

Właścicielce od momentu zamieszkania w Warszawie najbardziej podoba się Stary Mokotów. Po wielu poszukiwaniach udało jej się znaleźć coś odpowiedniego w nowo powstałym domu, przy niedużej, sympatycznej uliczce. Projekt mieszkania powstał szybko a remont trwał zaledwie cztery miesiące, choć wszystko wewnątrz wybudowano od nowa. Zostały tylko ściany konstrukcyjne i słup nośny. O pomoc przy projektowaniu przestrzeni i urządzenie wnętrza poprosiła Grzegorza Janczarskiego, którego kilka wcześniejszych realizacji widziała u swoich znajomych. Z połączenia dwupokojowego mieszkania i kawalerki powstało jedno stupiętnastometrowe nowoczesne mieszkanie, które zostało podzielone na trzy części: zamykany gabinet, sypialnię z łazienką i salon połączony z jadalnią i kuchnią. Ze względu na otwarty charakter przestrzeni pomyślano o tym, by wyposażenie domu było praktyczne. Mowa tu między innymi schowkach, których zwykle bardzo brakuje w takich wnętrzach. Nie zapomniano też, by wstawić nowoczesne meble.

Nowoczesne mieszkanie. Umeblowanie

To nowoczesne mieszkanie ma u sufitu indyjskie lampy, a jego ściany pokrywa boazeria. Piękna żeliwna wanna była tak ciężka (ok. 400 kg), że rodziły się wątpliwości, czy po nalaniu wody nie wyląduje u sąsiadki piętro niżej. Strop wytrzymał, choć nie jest to jedyny ciężki sprzęt w tym domu. Nowoczesne meble też ważyły swoje. Zawieszony w pobliskiej sypialni fotel „Bubble Chair” to bańka mydlana tylko z nazwy i wyglądu. Wyposażenie domu właścicielka kupowała stopniowo i zestawiała ze sobą sprzęty w różnych stylach. „Bubble Chair” okazyjnie „kliknęła” w sieci. Nowoczesne meble do jadalni i biurko doradzono jej w sklepie Indivi. Kanapy i fotel z podnóżkiem to prototypy wykonane według rysunków Janczarskiego i jej wskazówek. Gdy ktoś, jak ona, urządza się długo i z rozmysłem, nie musi się obawiać, że wyposażenie domu będzie przypominało aranżację sklepu meblowego.

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Mackiewicz Zdjęcia: Barbara Sokołowska

POLECANE ARTYKUŁY