Jak działa trymer do brody?

Moda za zarost nie przemija! Wąsy i broda przycięte w odpowiedni sposób, najlepiej u barbera, to must have w nowoczesnych męskich stylizacjach. Dzięki trymerowi do brody możesz pielęgnować zarost również w domowym zaciszu, a co więcej, będzie się prezentował nienagannie i elegancko. Za pomocą trymera do brody można nie tylko stylizować zarost, lecz także przycinać baki. Niektóre modele mają również nasadki do przycinania włosów w nosie i uszach.

Trymer do brody pozwala na dobranie odpowiedniej długości, dzięki czemu nie trzeba całkowicie pozbywać się zarostu. Można też uzyskać zarost idealnie równy.

Na co jednak warto zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia? Przede wszystkim na rodzaj zasilania, czas pracy, sposób czyszczenia oraz funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą uniknąć uciążliwej konserwacji sprzętu.

..  Depilator laserowy - jak działa, co wybrać? >>>

Rodzaje trymerów

Oprócz trymerów do brody wyróżniamy także trymery do ciała czy uniwersalne, które ze względu na wiele funkcji stanowią jedne z najczęściej wybieranych modeli. Trymery uniwersalne wyposażone są w kilkanaście różnych nakładek umożliwiających pielęgnację włosów na całym ciele. Sprzęty przeznaczone tylko do brody wyposażone są w węższe ostrza, a dołączone do zestawu nakładki pozwalają dobrać odpowiednią długość strzyżenia. Ostrza leżą blisko siebie, dzięki czemu urządzenie nie podrażnia wrażliwej skóry twarzy i odznacza się wysoką precyzją.

Jaki trymer do brody kupić? Na to zwróć uwagę

Trymer do brody musi być wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. Jakie kryteria wziąć pod uwagę przed wybraniem się do sklepu w celu znalezienia odpowiedniego modelu?

  • Regulacja długości zarostu

To najważniejszy i podstawowy parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Warto upewnić się, czy poziomy długości zaproponowane przez producenta odpowiadają naszym potrzebom. Wybór długości zarostu może odbywać się za pomocą: pokrętła, suwaka bądź wymiennych nasadek. Niektóre modele mają wyświetlacz, który umożliwia ustawienie długości trymera, co jest bardzo przydatne. Warto zwrócić uwagę na to, aby trymer do brody był wyposażony w blokadę długości, dzięki czemu wybrana wcześniej długość nie zostanie przez przypadek przestawiona.

  • Ostrza i ich konserwacja

Szukaj modeli, które nie wymagają naoliwiania. Wśród dostępnych w sprzedaży modeli trymerów do brody największą popularnością cieszą się urządzenia z funkcją samooliwienia, co pozwala zapomnieć o konieczności regularnej konserwacji urządzenia. Same ostrza powinny być zaś wykonane ze stali nierdzewnej. Powłoka tytanowa ostrzy zwiększa ich trwałość.

  • Rodzaj zasilania

Decydując się na sprzęt z zasilaniem sieciowym, pamiętaj, że twoje ruchy będzie ograniczał kabel. Lepszym rozwiązaniem okażą się modele z zasilaniem akumulatorowym – trymer do brody będzie działał dzięki naładowanemu wcześniej akumulatorowi. W tym przypadku zwróć uwagę na długość pracy urządzenia. Warto, aby była jak najdłuższa (niektóre modele mogą pracować do 60 minut).

  • Wodoodporność

Jeśli lubisz regulować swój zarost pod prysznicem, wybierz urządzenie o wodoodpornej obudowie. W tym przypadku musi to być model zasilany akumulatorowo.

  • Precyzja cięcia

Najwyższą precyzję cięcia zapewnią trymery do brody wyposażone w laserowy system prowadzący, który pozwala wyznaczyć linię zarostu przed przycinaniem. Urządzenie dzięki tej funkcji zapewnia idealnie równe cięcie.

  • Wyświetlacz

Wybierz model z wyświetlaczem, który ułatwia kontrolowanie długości strzyżenia.

  • Dodatkowe akcesoria

Jeśli zależy ci na dodatkowych funkcjach, sięgnij po trymer do brody wyposażony w różne nasadki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też dodatkowy pojemnik, w który wpadają przycięte włosy. Rozwiązuje to problem zatkanego zlewu czy brudnej podłogi w łazience.

..  Jak wybrać dobrą szczoteczkę elektryczną? >>>