Nowoczesne wnętrze apartamentu: drewno w roli głównej

2016-09-19 13:29

Naturalne drewno i biało-czarne wyposażenie to trio doskonałe. Zobacz elegancki apartament na warszawskim Służewcu projektu pracowni 81 WAW.

Drewniane elementy wykończenia spotkać można w praktycznie każdym polskim domu. W wielu mieszkaniach wciąż obecna jest boazeria pamiętająca czasy PRL-u. W nowszych wnętrzach króluje już nowoczesny drewniany design, w niczym nieprzypominający wiekowej poprzedniczki.

Nowoczesne wnętrze apartamentu: drewno pod lupą

– Drewno świetnie pasuje do wnętrz. Zwłaszcza że można go użyć w każdej naturalnej tonacji i dostosować do najbardziej zindywidualizowanych potrzeb – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW. Tak też stało się w świeżo ukończonym apartamencie na warszawskim Służewcu. Przestronny, 110-metrowy lokal, zaprojektowany przez architektów z warszawskiej pracowni, już w założeniu miał być połączeniem drewna z czernią i bielą. – Takie połączenie wcale nie znaczy, że mieszkanie wygląda nudno czy przytłaczająco, wprost przeciwnie – zapewnia Anna Paszkowska z 81.WAW. Drewno najlepiej łączyć ze stonowanymi kolorami, takimi jak czerń, biel czy cafe latte. – Generalnie drewniane elementy wykończenia mają tę zaletę, że pasują zarówno do glazury, jak i terakoty, a także kamienia i farby. Rodzaj materiału, jaki łączymy z drewnem, nie ma znaczenia, a efekt jest zawsze ciekawy – podkreśla projektantka. W aranżacji wnętrz, drewno nie bez powodu jest niezmiennie cenionym, stylowym i eleganckim dodatkiem. Jednak dopiero od niedawna architekci dają materiałowi drugie życie. Drewniane, lecz nowoczesne wykończenie wnętrz stało się synonimem luksusu, minimalistycznego sznytu i wyczucia. – A klienci wprost uwielbiają drewniane wykończenie – cieszą się projektanci z warszawskiej pracowni.

Zobacz też: Drewno bez tajemnic >>>

Nowoczesne wnętrze apartamentu: dyskretna zabudowa

W połączonym z kuchnią i jadalnią salonie – ściany, podłoga oraz meble zostały utrzymane w biało-czarnej tonacji. Dzięki temu mieszkanie wycisza i jest niesamowicie jasne, nawet w zimowe, krótkie dni. Minimalistycznego aneksu kuchennego można nawet nie zauważyć, myląc go z przedłużeniem salonu. – Właściciele chcieli, by otwarta na pokój kuchnia nie rzucała się w oczy, dlatego w drewnianej zabudowie ukryliśmy nawet lodówkę – wyjaśnia Grudziąż. Dużym atutem mieszkania urządzonego przez architektów jest właśnie geometryczna, dyskretna zabudowa wolnych przestrzeni. Przesuwane panele, obudowy kuchenne czy szafki łazienkowe z drewna są w surowym, minimalistycznym wnętrzu uniwersalnym i stylowym dodatkiem. Od charakteru mieszkanie nie odbiega również sypialnia. Projektanci zdecydowali się na ascetyczny wręcz, wystrój sypialni. Dzięki białym meblom w jej wnętrzu, pomieszczenie wydaje się, znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Autor projektu: www.81.waw.pl