Trudno uwierzyć, że to łazienka dla dwóch małych dziewczynek. Tu rządzą beton i jasne drewno

2022-08-30 12:28

– Początkowo planowaliśmy łazienkę dla mnie i dla męża. Ale doszliśmy do wniosku, że bardziej przyda się naszym dzieciom – mówi Malwina. Choć wnętrze służy teraz głównie 5- i 8-latce, próżno szukać w nim dziecięcych akcentów. – Z założenia miało być dorosłe, uniwersalne, na lata. Maluchy przecież tak szybko rosną – dodaje mama

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki

Dzielenie się jest fajne – śmieją się Malwina z Michałem, którzy większą część swojej małżeńskiej łazienki oddali dzieciom. – Postawiliśmy nowe ścianki, pociągnęliśmy instalacje. I teraz mamy kameralną łazieneczkę połączoną z sypialnią, a dzieciaki – większą obok, z wejściem z korytarza. Zapraszamy do tej drugiej – proponują.

Panuje w niej spokojna atmosfera, trochę w stylu spa, trochę w klimacie loftu. Widać też zamiłowanie właścicieli do minimalizmu. – Zrezygnowaliśmy z płytek na ścianie na rzecz betonu architektonicznego (wodoodpornego, łatwego w czyszczeniu, trwałego). Kolejne kafle to byłoby dla nas za dużo. Uznaliśmy, że wystarczą podłogowe – opowiadają. Gospodarze lepiej czują się w stonowanych wnętrzach. Lubią spójne aranżacje z dodatkiem jasnego drewna.

Nie chcieli podążać za trendami: granatem, różem czy złotymi bateriami. Obawiali się, że szybko im się znudzą. – By dodać pomieszczeniu koloru, zawsze mogę pobawić się dodatkami – mówi Malwina. Niekwestionowaną „gwiazdą” łazienki jest wanna. Lekka optycznie, wolnostojąca, wpasowana we wnękę. – Zrobiliśmy za nią, 15 cm niżej, półkę z płyty g-k, wykończoną betonem. Dokładnie zasilikonowaliśmy wszystkie ranty. Wanna wygląda, jakby odstawała od ściany. I o to nam chodziło! – mówią właściciele.

PRAKTYCZNIE

– Przy dzieciach lepiej, żeby rzeczy były pochowane. W przeciwnym razie do wnętrza szybko wkrada się bałagan – twierdzi Malwina. Dwa fornirowane dębem słupki świetnie się nadają do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Szafki mają gładkie fronty, co gwarantuje porządek optyczny, ale ułatwia też sprzątanie.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Kosz wyplatany – Zara Home

MALWINA

Jest autorką bloga nanuszka.pl oraz marki odzieżowej Oh Mess. W pracy wspiera ją mąż Michał, zawodowy fotograf. Para ponad wszystko ceni sobie jednak życie rodzinne – wspólne spędzanie czasu z 8-letnią Nadią, 5-latką Gają oraz 2-letnim Kajem.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki

NA ZASADZIE PODOBIEŃSTW

Do prostokątnej wanny właściciele dobrali prostokątne umywalki nablatowe. Chcieli zachować w ten sposób konsekwencję form sanitariatów. – I armatury. Bo baterie podtynkowe również mają linie proste: kwadratowe podkładki – tłumaczą.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki

WĘDRUJĄCA DAMA

Zanim obraz autorstwa Wiktorii Bugaj trafił do łazienki, przeszedł przez wszystkie pomieszczenia w domu. Malwina długo szukała dla niego odpowiedniego miejsca. Duża szara ściana we wnęce nad wanną okazała się strzałem w dziesiątkę.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Lniany ręcznik – NAP

MOC DĘBU

W całym domu Malwiny i Michała przewija się jasne naturalne drewno. Oczywiście nie mogło go też zabraknąć w łazience na piętrze. Zdaniem właścicieli, ociepla wnętrze, równoważy chłód betonu i kamienia. Dębowy blat stolarz zabezpieczył przed wilgocią lakierem.

Ręcznik, świeca, wazon – H&M Home
Autor: Marcin Grabowiecki

JAK W ITALII

Duże płytki White Context włoskiej marki Astor Ceramiche właściciele wypatrzyli w internecie. Gres porcelanowy zachwycił ich odwzorowaniem starego kamienia. – Chodząc po nim, czujemy się jak na wakacjach – żartują.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Stołek, drabina – Belmam; dozownik mydła – H&M Home

WZDŁUŻ ŚCIANY

– Aby uniknąć zderzeń w korytarzu, blisko schodów, zdecydowaliśmy się w łazience na montaż drzwi przesuwnych – wyjaśnia pani domu. Poza funkcją praktyczną, pełnią też dekoracyjną. Białe drewno to ukłon w stronę stylu skandynawskiego, a czarna szyna – loftu.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki

DOBRZE WIDZIANY ŁĄCZNIK

Lustro na ścianie między szafkami ma ramę z tego samego drewna, z którego wykonano blat. Co jeszcze łączy ramę z blatem? Identyczna grubość deski.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki

BETON ARCHITEKTONICZNY

Ma aż trzy warstwy, a na wierzchu jest zabezpieczony żywicą. Jego kolor powstał na indywidualne zamówienie. Pasuje zarówno do czerni, bieli, jak i drewna.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Pojemniki – H&M Home; półka – Woood
Kosztorys

wanna Freedom R Ravak 7500 zł

bateria wannowa Project-Tres Tres 1345 zł

umywalki nablatowe One CeraStyle 1000 zł

baterie umywalkowe Project-Tres Tres 1598 zł

zabudowa meblowa na zamówienie, Artes 15 000 zł

beton architektoniczny na zamówienie 5000 zł

płytki podłogowe White Context Astor 1553 zł

miska WC Euro Ceramic Grohe 1463 zł

kinkiety Westwing 430 zł

drabinka na ręczniki Belmam 900 zł

razem 35 789 zł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE