Podłogi 3D: podpowiadamy, jak je wykonać i ile to kosztuje

 aranżacja łazienki

Fot. Marcin Czechowicz

Podłogi 3D to pomysł na wyjątkowe wnętrze. Można je wykorzystać np. w łazience, w której na podłodze zamiast płytek znajdzie się... zdjęcie. Jak to może wyglądać? Przeczytajcie wszystko o podłogach 3D.

Podłogi 3D to projekt dla osób ceniących niebanalne rozwiązania. Powierzchnia takiej posadzki jest błyszcząca i może z czasem zmatowieć, dlatego najlepiej sprawdzi się w miejscach, gdzie ruch nie jest mocno natężony, np. w łazience, a nie w ruchliwych ciągach komunikacyjnych mieszkania. Łazienka, w której zdecydujemy się położyć zdjęcie na podłodze, będzie oryginalna i wyjątkowa. Taki projekt łazienki musi być jednak dobrze przemyślany, bo zdjęcie na podłodze będzie nam towarzyszyć przez dość długi czas.

Podłogi 3D a projekt łazienki

Łazienka, w której dominuje śnieżna biel, została urozmaicona odrobiną odcieni szarości i koloru niebieskiego. Szara podłoga i beżowe płytki na ścianie przełamują biel szafek i armatury łazienkowej. Najbardziej efektownym zabiegiem, który wyróżnia tę aranżację łazienki, jest zdjęcie na podłodze. Największą część podłogi w łazience zajmuje fotografia śladów na śniegu, która została zalana żywicą. Motyw ten pojawił się w związku ze snowboardową pasją właścicieli. Niezwykły efekt fotograficznej podłogi w projekcie łazienki potęguje sięgające ziemi lustro.

Sprawdź polecane przez nas produkty:

Łazienka 3D: jak wykonać podłogę 3D w łazience?

Aranżacja łazienki z podłogą w postaci zalanej żywicą fotografii robi ogromne wrażenie. Jak wykończyć tak podłogę w łazience? Podstawowym elementem jest wybór i przygotowanie fotografii. Zdjęcie musi mieć odpowiednie parametry (wysoka rozdzielczość), dlatego najlepiej kupić je w banku zdjęć. Następnie – biorąc pod uwagę wielkość łazienki i rozmieszczenie wyposażenia – należy zdjęcie wykadrować, tak by ważne fragmenty wzoru nie znalazły się pod montowanymi potem meblami czy sprzętem. Zdjęcie należy wydrukować w wielkim formacie na folii.

Podłogi 3D: podłoże i wylewka

Przed przyklejeniem grafiki podłoże łazienki musi być idealnie wyrównane. To bardzo ważne, ponieważ wszystkie pęcherzyki i nierówności po zalaniu żywicą stają się doskonale widoczne. Najlepiej zastosować wylewkę samopoziomującą. Jeśli chcemy, by w mieszkaniu poziomy podłóg były takie same, grubość wylewki należy pomniejszyć o grubość żywicy (posadzka epoksydowa ma 2–3 mm grubości). Do wylewania żywicy należy zatrudnić sprawdzonego fachowca. Łączny koszt wykonania podłogi ze zdjęciem to ok. 1200 zł.

Zobacz inne projekty łazienek!

Ocena: 0
Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY