W dekoracjach świątecznych do łazienki mamy sporo możliwości. O ile jest szansa ich bezpiecznego umieszczenia (najprościej zastosować zasilanie bateryjne), warto pozwolić w łazience zagościć choinkowym lampkom, np. w roli dyskretnego oświetlenia nad lustrem. Odbite w nim światełka od razu dodadzą bajkowej atmosfery.

Rodzaj lampek w dekoracji świątecznej dobieramy do wnętrza - np. we wnętrzu loftowym sprawdzą się zimne ledowe lampki, w stylu glamour czy art deco te o ciepłej barwie, stylizowane na kryształowe.

Jeżeli lubimy zażywać relaksacyjnej kąpieli w wannie, można w wysokim szkle ustawionym gdzieś na blacie zapalić pachnące świece. W szkle pięknie będą się też prezentowały połyskliwe jednokolorowe bombki. Warto znaleźć miejsce na parę choinkowych gałęzi, które czasowo zastąpią używane w łazience środki zapachowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako dekoracje świąteczne można rozsypać na półce wielkie szyszki, czy ustawić świąteczne krasnale, podwiesić z sufitu kompozycję świątecznych gwiazdek. Oczywiście nie stosujemy wszystkich tych elementów jednocześnie, wybieramy jeden - dwa dobre wzorniczo i jak najbardziej pasujące do charakteru łazienki.

Czasem wystarczy duże mydło w formie zielonej choinki i dobrane kolorystycznie zielone ręczniki, żeby poczuć się odświętnie.  

Jeśli mamy mało miejsca i ochotę na niebanalną dekorację świąteczną, wyklejmy z samoprzylepnej folii na kaflach albo szybie prysznica fragment przeskalowanej zgrafizowanej śnieżynki, fotorealistycznej świerkowej gałązki, bądź związanego tematycznie ze świętami komiksu. Niedużym kosztem bardzo łatwo jest przenieść ducha świąt w to pomieszczenie, często pomijane w przygotowaniach do Bożego Narodzenia.