Apartamentu na poddaszu w stylu prowansalskim

2016-07-05 13:25

Jasny apartament usytuowany jest na poddaszu, w całości pod skosami. We wnętrzu zamieszkał styl prowansalski w nowoczesnej odsłonie. Zobacz ciekawy pomysł na aranżację przestrzeni poddasza autorstwa pracowni projektowej emDesign home&decoration!

Spis treści

  1. Apartamentu na poddaszu: eklektyczny ład
  2. Apartament na poddaszu: gotowanie na Prowansji

Apartament usytuowany na poddaszu liczy 120 m2. Aranżacji wnętrza podjęła się pracownia emDesign home & decoration. Wnętrze z założenia mało być naturalne, dlatego znalazły się w nim dębowe drewno oraz ręcznie formowana cegła klinkierowa. Stylistyka jest nowoczesna lecz utrzymana w typowo prowansalskim stylu.

Apartamentu na poddaszu: eklektyczny ład

Przestronna przestrzeń apartamentu na poddaszu ma charakter otwarty. Oddzielne pomieszczenia stanowią kuchnia, sypialnia oraz łazienka. W strefie dziennej zostały zaaranżowane salon i jadalnia. Za eklektyczny klimat salonu odpowiadają zestawione ze sobą klasyczne skandynawskie meble: stoły, krzesła, niezwykle komfortowa sofa oraz prowansalski fotel przy kominku. Główną rolę w salonie gra duża, beżowa sofa uzupełniona o stylizowany, drewniany stolik. Na ścianie naprzeciwko – zawisł telewizor a nieopodal usytuowany jest kominek obłożony zarówno cegłą jak i drewnem. We wnętrzu apartamentu na poddaszu czuć swojski klimat lecz jednocześnie jest stylowo i nowocześnie.Zobacz też: Aranżacja nowoczesnego apartamentu na poddaszu >>>

Apartament na poddaszu: gotowanie na Prowansji

Aranżacja apartamentu na poddaszu utrzymana została w jasnych, naturalnych barwach i materiałach. Ceglana ściana oddzielająca strefę dzienną od kuchennej jest jednocześnie biblioteczką. Kuchnię zdominowała prowansalska wyspa z loftowymi stołkami, które oświetla industrialna lampa. Ciąg roboczy został zaaranżowany w kształcie litery L. W wysokiej zabudowie zostały wbudowane sprzęty AGD.

 Autor projektu: www.edytamalec.com