Włoski design w kuchni – stylowe meble i wyposażenie

2022-06-27 9:00 Materiał sponsorowany
Zapraszamy na spotkanie „Włoski styl w kuchni”
Autor: materiały prasowe Veneta Cucine Meble kuchenne wiodącego, włoskiego producenta – marki Veneta Cucine, można obejrzeć w salonie w warszawskiej Domotece.

Włochy słyną z pięknego wzornictwa i od wielu lat plasują się w czołówce największych producentów mebli. Włoskie marki dyktują trendy w aranżacji wnętrz, łącząc doskonałą jakość z pięknymi formami i funkcjonalnością. Dotyczy to m.in. wyposażenia kuchni. Jaki jest włoski design i co sprawiło, że pokochał go cały świat?

Spis treści

  1. Design made in Italy
  2. Włoska kuchnia
  3. Klasyczna i elegancka kuchnia we włoskim stylu
  4. Nowoczesność i minimalizm po włosku
  5. Oświetlenie i dodatki do kuchni
  6. Dbałość o detale

Design made in Italy

Włochy nierozerwalnie kojarzą się z doskonałym wzornictwem. Mediolan uznawany jest za stolicę mody i designu. To tu odbywają się najważniejsze targi wyposażenia wnętrz – Salone del Mobile, a także znajduje się siedziba Associazione per il Disegno Industriale, stowarzyszenia, które od lat 50. ubiegłego wieku przyznaje najbardziej prestiżowe wyróżnienie włoskich projektantów, Compasso d’Oro. Wzornictwo rodem z Włoch jest eleganckie i wysmakowane, oparte na jakościowych materiałach i funkcjonalne – m.in. za to pokochały je miliony ludzi na całym świecie.

Włoska kuchnia

Rodzinni, towarzyscy i słynący z pysznego jedzenia Włosi lubią przestronne kuchnie, z dużą powierzchnią roboczą do przygotowywania posiłków i równie dużymi urządzeniami agd. W tradycyjnej włoskiej kuchni zabudowę w postaci szafek i blatu przeważnie uzupełnia wyspa lub stół. Nie brakuje miejsca do przechowywania oraz urządzeń agd, które sprostają potrzebom licznej włoskiej familii.

Klasyczna i elegancka kuchnia we włoskim stylu

We włoskich kuchniach urządzonych w stylu klasycznym dominują drewno, kamień i jasna paleta kolorów. Zabudowa kuchenna składa się zarówno z zamkniętych szafek, jak i otwartych półek, na których można wyeksponować porcelanę i dekoracje. Frezowane fronty i kamienne blaty są uzupełnione eleganckimi detalami w postaci uchwytów w kolorze złota lub mosiądzu. Podłoga i ściany są wykończone płytkami ceramicznymi lub kamieniem. Obowiązkowym elementem wyposażenia klasycznej włoskiej kuchni jest wyspa.

Nowoczesność i minimalizm po włosku

Nowoczesne kuchnie we włoskim stylu są minimalistyczne i przestronne. Kuchnia jest otwarta na salon, jest jej integralną, spójną częścią, dlatego przestrzeń robocza jest często ukryta lub opcjonalnie w całości chowana za dużymi frontami. Meble mają proste, geometryczne formy, urządzenia agd i akcesoria do gotowania są schowane za gładkimi frontami bez uchwytów, przeważnie w matowym lub satynowym wykończeniu. Duże, jednolite płaszczyzny frontów są zrównoważone przez przeszklone witryny, które dodają zabudowie lekkości. Paleta kolorystyczna jest bogata – od kolorów ziemi, przez delikatne pastele po ponadczasową biel. Gładkie powierzchnie są urozmaicone naturalnymi wzorami drewna i kamienia

Oświetlenie i dodatki do kuchni

Zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej włoskiej kuchni, oświetlenie i dodatki odgrywają niebagatelną rolę. Kuchnia jest pełna światła, zarówno funkcjonalnego – nad blatem i wyspą, jak i dekoracyjnego, które sączy się z przeszklonych witryn czy listew LED ukrytych za krawędziami mebli. Dekoracyjne detale, takie jak uchwyty do mebli, designerskie akcesoria i naczynia, świeże kwiaty – są przysłowiową kropką nad i.

Dbałość o detale

Włoski design słynie z dbałości o najdrobniejsze szczegóły – zarówno w kontekście estetyki, jak i wytrzymałości i funkcjonalności. Meble i blaty z wysokiej jakości materiałów są starannie wykończone i zabezpieczone, a solidne okucia i mechanizmy gwarantują komfortowe użytkowanie przez lata. To wszystko sprawia, że włoskie kuchnie cieszą się dużą renomą wśród najbardziej wymagających odbiorców. W Polsce z szeroką ofertą mebli i wyposażenia kuchni włoskich producentów można się zapoznać w warszawskiej Domotece – znajdziemy tam produkty takich marek jak m.in. Nicolazzi, Plados, Stosa Cucine, Veneta Cucine, Zucchetti.

Więcej informacji na stronie www.domoteka.pl.

WŁOSKI STYL W KUCHNI. Webinar z cyklu „Luksus znaczy jakość”
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE