Czyste powietrze w domu: jak wybrać oczyszczacz powietrza?

 Czyste powietrze w domu

Czyste i świeże powietrze w domu to najlepsza gwarancja zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Fot. Thinkstockphotos.com

Czyste i zdrowe powietrze w domu zapewnia lepszy wypoczynek, ochronę przed chorobami czy infekcjami oraz więcej energii do działania. Aby jak najlepiej o to zadbać, warto wyposażyć się w wydajny oczyszczacz powietrza. Jak wybrać takie urządzenie i czym się ono wyróżnia?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Najprościej mówiąc, oczyszczacz powietrza pracuje w oparciu o system filtrów. Powietrze jest pobierane z pomieszczenia, oczyszczane i w tej postaci wydmuchiwane z powrotem. W zależności od filtrów oczyszczacz powietrza eliminuje takie zanieczyszczenia, jak duże cząstki pyłów, włosy, sierść, małe pyłki (w tym kwiatowe), a także szkodliwe mikroorganizmy, w tym bakterie i wirusy.

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

Wybierając oczyszczacz powietrza, przede wszystkim należy dobrać go do powierzchni mieszkania. Model Electrolux EAP450 oczyszcza powietrze nawet na ponad 100 mkw. W mniejszych mieszkaniach sprawdzi się zaś oczyszczacz EAP300.

 Oczyszczacze powietrza Electrolux

Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP300 pracuje cicho i wydajnie, a ponadto czaruje nowoczesnym designem.

Fot. Electrolux

Drugi istotny aspekt to rodzaj filtrów. Najlepiej sprawdzają się systemy wielokrotnego filtrowania. Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450 działa 24 godziny na dobę w oparciu o zaawansowaną technologię PlasmaWave™, która zapewnia ochronę przed wirusami (w tym grypy), bakteriami, oparami chemicznymi i zapachami bez wytwarzania szkodliwego dla zdrowia ozonu. Ponadto zapewnia wielofazowe filtrowanie. Pierwszy etap to wychwycenie dużych cząstek pyłów, sierści i włosów. W drugim etapie filtr HEPA13 wychwytuje drobne pyłki, w tym kwiatowe. Trzecia faza ze zmywalnym filtrem węglowym neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz dym.

Oczyszczacz powietrza powinien też działać cicho, co jest bardzo istotne zwłaszcza w godzinach nocnych. Model Electrolux EAP450 emituje hałas na poziomie zaledwie 27 decybeli, czyli zbliżony do ludzkiego szeptu. A dzięki czujnikom światła i jakości powietrza automatycznie dostosowuje intensywność filtrowania do panujących warunków.

Ostatni aspekt, ale równie istotny, to design oczyszczacza powietrza. Zaawansowane modele Electrolux świetnie wpisują się zarówno w nowoczesny, jak i bardziej przytulny wystrój z klasyczną nutą.

Czyste powietrze – zdrowy dom

Czyste powietrze ważne jest nie tylko dla osób, które zmagają się z chorobami układu oddechowego. Jakość powietrza, które wdychamy na co dzień, istotnie wpływa na nasze samopoczucie. Oczyszczacze powietrza poprawiają jakość snu, zmniejszają zagrożenie infekcjami wywołanymi przez wirusy czy bakterie, a także przynoszą ulgę alergikom. Można więc śmiało postawić znak równości między czystym powietrzem a zdrowym domem.

Ocena: 1
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY