Apetyczny design. Nowe okapy i baterie kuchenne kuszą formą, fakturą i kolorem

 Apetyczny design. Nowe okapy i baterie kuchenne kuszą formą, fakturą i kolorem

Fot. materiały prasowe Franke

Funkcjonalna kuchnia może być naprawdę przytulna, zwłaszcza gdy prostota form mieni się bogactwem kształtów, struktur i barw. Przekonuje o tym nowa oferta marki Franke.

Nowoczesność ma mnóstwo barw! Jak wiele? Aż trudno zliczyć. Ot, choćby armatura. Kojarzy się na ogół z popularnym chromem, ale sam tylko minimalistyczny model Active Plus (poniżej) występuje w siedmiu różnych odcieniach, m.in. ciepłym niklowym, miedzianym i złotym.

 Bateria kuchenna Active Plus marki Franke

Bateria zlewozmywakowa Active Plus charakteryzuje się uniwersalną, minimalistyczną linią oraz bogactwem wykończeń (aż 7 kolorów!) pozwalającym precyzyjnie dobrać armaturę do pozostałych elementów wyposażenia kuchni.

Fot. materiały prasowe Franke

Aż sześć kolorów przedniego panelu okapu Impress pozwala na idealne dopasowanie go do każdego wnętrza. Model jest wymarzonym rozwiązaniem dla osób poszukujących okapu, który harmonijnie wpiszę się we wnętrze. Pozwala na to niewielki wymiar, płaska forma, a przede wszystkim uchylny panel. Innowacyjny element wykonany jest z wytłaczanego w geometryczny wzór poliuretanu w sześciu kolorach wykończenia do wyboru.

Przedni panel jest uchylny, zatem okap pracuje efektywnie nad całą powierzchnią płyty grzewczej. Nietypowo rozwiązany jest sposób sterowania okapem za pomocą przycisków umiejscowionych z boku urządzenia. Model pomimo małych rozmiarów posiada klasę energetyczną A.

 Okap Impress marki Franke

Niewielkie wymiary, płaska forma i uchylny panel, zdolny zbierać opary z całej płyty. Co więcej, osłona okapu Impress tłoczona w modny geometryczny wzór wytwarzana jest w sześciu odcieniach.

Fot. materiały prasowe Franke

Model Smart Deco z kolei w nowoczesny sposób reinterpretuje formę tradycyjnego okapu. Wyróżnia go aż siedem matowych kolorów wykończenia do wyboru, niezwykle wygodne sterowanie pokrętłem, cicha praca – zaledwie 48 dB w trybie podstawowym. Świetnie sprawdzi się więc w kuchniach otwartych na salon.

Okapy Smart Deco obejrzysz w poniższej galerii:

Nie tylko w takim kontekście przestrzennym zrobi wrażenie linia Maris Free, której utalentowany projektant Dror Benshetrit nadał formy rzeźbiarskie inspirowane naturą. Idee projektanta najlepiej oddaje okap, który wykończony jest taflą ręcznie formowanego szkła. Jego pofalowana, przypominająca jezioro faktura, za każdym razem przyjmuje trochę inną formę, zatem nie znajdziemy dwóch identycznych egzemplarzy. Nadzwyczaj oryginalna jest również bateria kuchenna, wchodząca w skład nowej linii. Skręcone żłobienia wylewki przywodzą na myśl dynamikę strumienia wody.

Produkty z linii Maris Free prezentuje poniższa galeria:

Zobacz też film o Maris Free:

 

..  Najnowsze informacje na temat produktów Franke znajdziesz na Facebooku i Instagramie.

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Franke

POLECANE ARTYKUŁY