Projekty kuchni: nowoczesna biała kuchnia

2013-04-18 12:08

Projekty kuchni w bieli są wymagające, ale efekt wynagrodzi starania. Nowoczesna biała kuchnia wybiera proste formy i dodatki, a projekt kuchni uwzględnia przede wszystkim funkcjonalność.

Projekty kuchni powinny uwzględnić nawyki mieszkańców domu. Inaczej przygotujemy projekty kuchni dla osób lubiących gotować, natomiast inne projekty kuchni będą dla mieszkańców rzadko stołujących się w domu. Oprcowując projekt kuchni, pamiętaj że musi być ona dopasowana do charakteru innych wnętrz w części dziennej mieszkania. O ile w projekcie kuchni zamkniętej dopuszczalne są odstępstwa, o tyle aranżacja otwartej kuchni musi stanowić jedność z urządzeniem jadalni lub salonu. Pod względem aranżacji wnętrza kuchnia otwarta wymaga większej dyscypliny. Projekt kuchni - układ i rozmieszczenie urządzeń muszą uwzględniać to, że łączy się z pokojem lub jadalnią. Często wymaga to niestandardowych, a przez to droższych rozwiązań w urządzeniu kuchni. Jeśli projekt kuchni uwzględnia meble, materiały oraz kolorystykę trzeba je dostosować do urządzenia pomieszczenia, na które się otwiera. Z drugiej strony jednak dobrze zaprojektowana otwarta biała kuchnia uatrakcyjni jego nowoczesną przestrzeń. Kuchnia zamknięta powinna być duża, na otwartą wystarczy mniej miejsca. Dzięki otwarciu na salon kuchnia, nawet niewielka, sprowadzona do aneksu, przestaje być problemem.

Projekty kuchni: biała kuchnia jest wymagająca

Jeśli myślimy o projekcie kuchni w bieli, zdecydujmy, czy chcemy, aby biel była kolorem wiodącym, czy też zdecydujemy się na białą kuchnię w wersji total look. Projekty kuchni z wiodącą bielą będą ciekawe, jeśli zdecydujemy się na przykład na łączenie bieli z mocniejszymi kolorami na przykład szafek górnych, albo połączenie białych szafek z drewnem na ścianie i podłodze. Biała kuchnia w wersji total look wymaga umiejętnego łączenia dodatków. Biała kuchnia ciekawie wygląda z czarnymi, kontrastowymi akcentami lub dodatkami w wybranym, żywym kolorze. Zwróćmy uwagę, aby nie przesadzić z ilością i mnogością kolorów, bo łatwo wtedy zrobić w projekcie kuchni niezamierzony miszmasz.

Nowoczesna biała kuchnia ładnie wygląda w połączeniu ze szkłem na ścianie, fototapetą. Nieodzowne w nowoczesnej kuchni są sprzęty kuchenne, które w tym przypadku powinny mieć kolor srebra.