Projekt kuchni. Nowoczesna kuchnia wygodna do gotowania

2008-12-15 1:00

Tej kuchni nie urządzono na pokaz. Projekt kuchni miał stworzyć miejsce wygodne i funkcjonalne. Dlatego meble kuchenne i wyposażenie kuchni zostały podporządkowane pasji pana domu jaką jest gotowanie. Dobrze rozplanowane szafki kuchenne i sprzęt AGD zapewniają ergonomię w kuchni.

Spis treści

  1. Projekt kuchni: wygodne meble kuchenne i zabudowa
  2. Wystrój nowoczesnej kuchni

Kiedy nadchodzi weekend, zapracowani w tygodniu właściciele umawiają się ze znajomymi. Zamiast do restauracji idą razem do... kuchni. - Wieczory spędzone na gotowaniu, jedzeniu i rozmowach to nasza ulubiona forma relaksu – zwierza się pani domu. - Wygoda oraz ergonomia były zatem priorytetem podczas urządzania kuchni. Sprawy wzięła w swoje ręce Patrycja Rabińska, która jest autorem projektu tej nowoczesnej kuchni. - Lubię, kiedy inwestor wie, czego chce - mówi architektka - dlatego projekt kuchni i praca nad jej aranżacją była dla mnie przyjemnością.

Projekt kuchni: wygodne meble kuchenne i zabudowa

- Urządzając kuchnię potrzebowaliśmy wszystkiego, co niezbędne do gotowania, ale nie chcieliśmy, by zabudowa i meble kuchenne przytłaczały wnętrze kuchni - opowiada Magda. Patrycja zaprojektowała w nowoczesnej kuchni pojemne dolne szafki, a przestrzeń nad blatami pozostawiła wolną. Płyty z kerrocku, masywne i solidne, optycznie są lekkie dzięki jasnemu kolorowi. Świetnie się odnalazły w roli powierzchni roboczych w kuchni - czyli blatów kuchennych. Gospodyni chwali też sobie ergonomię rozmieszczenia sprzętów AGd w kuchni - mikrofalówka i piekarnik są na dogodnej wysokości, dzięki temu gotowanie jest tu przyjemnością.

Wystrój nowoczesnej kuchni

Prostota i funkcjonalność to główne założenia projektu kuchni. Gładkie fronty mebli, blaty z bardzo odpornego tworzywa, sprzęty ze stali nierdzewnej - tworzą nowoczesny wystrój kuchni. Takie założenia projektowe i zastosowane rozwiązania sprawiły, że w tej kuchni wygodnie się gotuje i bez problemów się ją również sprząta.

Aranżacja nowoczesnej kuchni utrzymana jest w neutralnych kolorach. Tworzą one dobre tło do zabawy detalami. W projekcie kuchni ciemne płaszczyzny mebli kuchennych zestawiono ze świeżą bielą i soczystą zielenią. W każdej chwili, wprowadzając inne kolory dodatków, można łatwo zmienić wystrój kuchni. Projektantka zaproponowała eleganckie, pięknie usłojone drewno orzechowe (meble kuchenne) oraz wytworny stiuk jako wykończenie ściany nad blatem w przenikających się brązach.

Nasi Partnerzy polecają