Pomysły na przechowywanie w kuchni. Patenty na wagę złota

2023-05-02 14:19

Zajrzeliśmy do szafek i szuflad. Sprawdziliśmy, jak ich wnętrza można najefektywniej zagospodarować. Znaleźliśmy też dla was nowe rozwiązania i patenty – na wagę złota, zarówno w małym, jak i dużym pomieszczeniu.

Kuchnia
Autor: serwis prasowy marki Villeroy & Boch WYSTAWA. Przedmioty, których często używasz, wyeksponuj na otwartych półkach. Wówczas spełnią dodatkowe zadanie – dekoracyjne, a ty zyskasz przestrzeń w szafkach. Na zdj. kolekcja naczyń w stylu vintage Modern Dining, porcelana, villeroy-boch.pl

Ponad wyspą

Półki albo wręcz cały regał – dzięki nim oszczędzisz miejsce w kuchennej zabudowie. Półki zamów przejrzyste, np. ze szkła bezpiecznego lub metalowej kratki. Chodzi bowiem o wizualną lekkość oraz o to, by rzeczy były widoczne.

Kuchnia
Autor: serwis prasowy marki Marbodal Na zdj. kolekcja mebli Signatur Sandell, wiszący regał: z metalu i szkła, zintegrowany z okapem, marbodal.se

Porządek w szufladzie

To zasługa specjalnych wkładek. Gołym okiem widać, że zdają egzamin. Wszystko jest na swoim miejscu, nic się nie przesuwa, nie niknie w czeluści nawet najgłębszej szuflady. Bez problemu dopasujesz je do wymiarów mebla oraz, oczywiście, twoich potrzeb.

Szuflada kuchenna
Autor: serwis prasowy marki Peka

Do pomocy

Poręczny, na kółkach, by łatwo i szybko można było przysunąć go do blatu bądź stołu (wtedy posłuży do serwowania dań i napojów). Pomocnik na zdjęciu jest metalowy, w stylu, który wkomponujesz w kuchenny i salonowy anturaż.

Barek
Autor: serwis prasowy marki IB Laursen

Schowki w zlewie?

Jak najbardziej! Zaprojektowano je w modelu marki Franke. Mieszczą się w nich nóż, deska do krojenia i durszlak, czyli to, z czego stale się korzysta przy przygotowywaniu posiłków. Praca przebiega sprawnie jak przy taśmie produkcyjnej.

Zlewozmywak
Autor: serwis prasowy marki Franke

Na temat

Poszczególne części zabudowy przeznacz na naczynia i akcesoria tematycznie posegregowane. W module Rivana zgrupowano naczynia i sprzęty przydatne do przygotowywania ciepłych i zimnych napojów. Dla wygody półka nad szufladami służy za blat, jest oświetlona, a drzwi po otwarciu chowają się po bokach szafy.

Kuchnia
Autor: serwis prasowy jke-design.no

Kratka na ścianie

Naprawdę dobry sposób, by zmieścić w jednym miejscu sporo rzeczy, mieć możliwość częstych zmian konfiguracji, dowieszania nowych przedmiotów. Dla równowagi między stroną praktyczną a estetyczną warto jednak ograniczyć kolorystykę całej ekspozycji do np. trzech barw.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy lagerhaus.com

Do narożnika

Dzięki profesjonalnemu systemowi cargo, jak np. temu na zdj. powyżej, wykorzystasz co do centymetra przestrzeń w szafce narożnej. I, bez męczącego zagłębiania się w niej, sięgniesz po każdą potrzebną ci rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch, by wysunąć półki na zewnątrz zabudowy. Są przeznaczone do frontów o szer. 45, 50 i 60 cm, mają antypoślizgową powierzchnię, każdy „poziom” wytrzymuje obciążenie do 25 kg.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Salony Agata

Ze spiżarnią

Coraz częściej wraca się do niej w projektach kuchni, jeśli oczywiście metraż na to pozwala. Spiżarnię łatwo wydzielisz ściankami z płyt g-k, fornirowanych, OSB – w zależności od stylu aranżacji. Zwróć uwagę, że do schowka na zdj. prowadzą drzwi przeszklone, by światło wpadające przez okno w spiżarni doświetliło resztę kuchni.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Ballingslöv

Reling z wieszakami

Świetnie się sprawdza nie tylko nad blatem robo-czym. Na ścianie możesz go też zastąpić dłuższym drążkiem do szafy ubraniowej albo ładnym karniszem. Jedno zastrzeżenie – wiszące przedmioty tworzą małe aranżacje, niech nie zabraknie im uroku.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Nordal
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE