Pomysły na przechowywanie w kuchni. Patenty na wagę złota
Zajrzeliśmy do szafek i szuflad. Sprawdziliśmy, jak ich wnętrza można najefektywniej zagospodarować. Znaleźliśmy też dla was nowe rozwiązania i patenty – na wagę złota, zarówno w małym, jak i dużym pomieszczeniu.

Ponad wyspą
Półki albo wręcz cały regał – dzięki nim oszczędzisz miejsce w kuchennej zabudowie. Półki zamów przejrzyste, np. ze szkła bezpiecznego lub metalowej kratki. Chodzi bowiem o wizualną lekkość oraz o to, by rzeczy były widoczne.

Porządek w szufladzie
To zasługa specjalnych wkładek. Gołym okiem widać, że zdają egzamin. Wszystko jest na swoim miejscu, nic się nie przesuwa, nie niknie w czeluści nawet najgłębszej szuflady. Bez problemu dopasujesz je do wymiarów mebla oraz, oczywiście, twoich potrzeb.

Do pomocy
Poręczny, na kółkach, by łatwo i szybko można było przysunąć go do blatu bądź stołu (wtedy posłuży do serwowania dań i napojów). Pomocnik na zdjęciu jest metalowy, w stylu, który wkomponujesz w kuchenny i salonowy anturaż.

Schowki w zlewie?
Jak najbardziej! Zaprojektowano je w modelu marki Franke. Mieszczą się w nich nóż, deska do krojenia i durszlak, czyli to, z czego stale się korzysta przy przygotowywaniu posiłków. Praca przebiega sprawnie jak przy taśmie produkcyjnej.

Na temat
Poszczególne części zabudowy przeznacz na naczynia i akcesoria tematycznie posegregowane. W module Rivana zgrupowano naczynia i sprzęty przydatne do przygotowywania ciepłych i zimnych napojów. Dla wygody półka nad szufladami służy za blat, jest oświetlona, a drzwi po otwarciu chowają się po bokach szafy.

Kratka na ścianie
Naprawdę dobry sposób, by zmieścić w jednym miejscu sporo rzeczy, mieć możliwość częstych zmian konfiguracji, dowieszania nowych przedmiotów. Dla równowagi między stroną praktyczną a estetyczną warto jednak ograniczyć kolorystykę całej ekspozycji do np. trzech barw.

Do narożnika
Dzięki profesjonalnemu systemowi cargo, jak np. temu na zdj. powyżej, wykorzystasz co do centymetra przestrzeń w szafce narożnej. I, bez męczącego zagłębiania się w niej, sięgniesz po każdą potrzebną ci rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch, by wysunąć półki na zewnątrz zabudowy. Są przeznaczone do frontów o szer. 45, 50 i 60 cm, mają antypoślizgową powierzchnię, każdy „poziom” wytrzymuje obciążenie do 25 kg.

Ze spiżarnią
Coraz częściej wraca się do niej w projektach kuchni, jeśli oczywiście metraż na to pozwala. Spiżarnię łatwo wydzielisz ściankami z płyt g-k, fornirowanych, OSB – w zależności od stylu aranżacji. Zwróć uwagę, że do schowka na zdj. prowadzą drzwi przeszklone, by światło wpadające przez okno w spiżarni doświetliło resztę kuchni.

Reling z wieszakami
Świetnie się sprawdza nie tylko nad blatem robo-czym. Na ścianie możesz go też zastąpić dłuższym drążkiem do szafy ubraniowej albo ładnym karniszem. Jedno zastrzeżenie – wiszące przedmioty tworzą małe aranżacje, niech nie zabraknie im uroku.
