OTWARTA KUCHNIA: jak oddzielić aneks kuchenny od salonu

2013-07-16 9:29

Zobacz, jak sprawić, żeby aneks kuchenny wyraźnie oddzielał się od salonu, a jednocześnie stanowił jego sympatyczną kontynuację. Otwarta kuchnia może łączyć się z salonem, ale strefy pomieszczeń zostaną wyraźnie wydzielone.

Aneks kuchenny może być całkowicie lub częsciowo otwarty na salon. Ważne jednak, aby otwarta kuchnia zachowała swoją funkcjonalność, a strefy pomieszczeń, mimo otwartej przestrzeni, były dobrze wydzielone.

Jak oddzielić aneks kuchenny? Podłogami

Strefę kuchenną w otwartej kuchni najłatwiej zaznaczyć przez zastosowanie innego rodzaju posadzki. To częste rozwiązanie, bo praktyczne – w kuchni podłoga jest intensywniej eksploatowana i bardziej niż w salonie narażona na zabrudzenia oraz wilgoć. Im bardziej wyrazista różnica w wyglądzie podłóg, tym mocniej zaznaczony podział stref.

Jak oddzielić kuchnię od salonu? Stołem

Ustawienie go na granicy aneksu kuchennego jest funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem. Ważny jest wybór rodzaju mebla: im lżejszy stół, tym mniej wyraźna granica między strefami.

Jak oddzielić aneks kuchenny? Ażurowym meblem

Otwarty w dwie strony regał z jednej strony może posłużyć do przechowywania talerzy, z drugiej – książek. Dzięki prześwitom zachowujemy otwarty charakter kuchni jednocześnie ją osłaniając.

Aneks kuchenny - inspiracje

Jak oddzielić kuchnię od salonu? Zobaczcie galerie zdjęć, w których znajdziecie pomysły na różne aranżacje aneksów kuchennych.