Odśwież swoją kuchnię w weekend! Wystarczy zrobić jedną rzecz!

2024-06-26 18:19

Jak odświeżyć kuchnię bez generalnego remontu? Na szczęście nie musimy wydawać dużo pieniędzy ani zamawiać ekipy specjalistów, by dokonać szybkiej metamorfozy wnętrza. Jak odmienić wygląd kuchni w weekend? Mamy na to sposób!

Spis treści

  1. Jak szybko i tanio odświeżyć kuchnię? Metamorfoza w 2 dni
  2. Zobacz, jak zmieniła się kuchnia po metamorfozie
  3. Metamorfoza łazienki bez remontu. Jak odnowić łazienkę tanim kosztem?

Jak szybko i tanio odświeżyć kuchnię? Metamorfoza w 2 dni

Sposobów na zmianę wystroju kuchni jest wiele. My chcemy skupić się na jednym z nich – bardzo prostym, stosunkowo niedrogim i dającym naprawdę świetne efekty. Za przykład niech posłuży poniższe zdjęcie kuchni. Zostało wykonane jeszcze przed metamorfozą.

tikkurila
Autor: Tikkurila

Przedstawia białą zabudowę z drewnianymi listwami podszafkowymi i uchwytami. Między blatem a górnym rzędem szafek ściana została wyłożona białymi kafelkami. Kuchnia prezentuje się schludnie i czysto, ale brak jej wyrazu, „pazura”. Spójrzmy teraz na zdjęcie kuchni po metamorfozie. Co się zmieniło?

Wakacyjna metamorfoza kuchni
Autor: serwis prasowy marki Tikkurila

Największą zmianę przeszły kafelki – zostały pomalowane farbą w kolorze ciemnego granatu. Stanowią ciekawy kontrast z bielą zabudowy, a dodatkowo wprowadzają wrażenie głębi (poprzednie kafelki z zabudową zlewały się w jedną białą plamę).

W kuchni przemalowano także drewniane elementy, czyli listwy pod górnymi szafkami oraz uchwyty. Listwy są teraz białe, natomiast uchwyty – czarne. Wymieniono także dodatki i część wyposażenia.

W miejsce wysuwanych koszy w jednej z dolnych szafek wstawiono stylową półkę na kółkach w stylu industrialnym. Na niej ustawiono zioła w doniczkach oraz deski do krojenia.

Przed pomalowaniem ściany nad blatem, kafelki dokładnie oczyszczono z kamienia, zabrudzeń oraz tłuszczu. To bardzo ważny etap, którego nigdy nie powinno się pomijać. Metamorfoza zajęła 2 dni (tyle zajęło pokrycie płytek 2 warstwami farby).

Czas i pieniądze to jedno. A dlaczego jeszcze przemalowywanie płytek jest świetnym pomysłem na metamorfozę? Ponieważ przebiega w duchu less waste – nie musimy skuwać i wyrzucać płytek oraz gruzu. Idealnie!

Zobacz, jak zmieniła się kuchnia po metamorfozie

Metamorfoza łazienki bez remontu. Jak odnowić łazienkę tanim kosztem?