Kuchnia ze stali – połączenie funkcjonalności i elegancji

Aranżując kuchnię, należy zwrócić uwagę na to by była ona przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Nie należy jednak zapominać o walorach estetycznych. Połączenie tych dwóch rzeczy z pewnością uzyskamy decydując się na kuchnię ze stali. Po pierwsze: stal w kuchni prezentuje się imponująco. Odpowiednio pielęgnowana lśni, nadając naszej kuchni ekskluzywny wygląd. Co więcej, stal w kuchni doskonale współgra z materiałami takimi, jak drewno, szkło, granit, tworząc tym samym wnętrze o oryginalnym designie. Po drugie: funkcjonalność. Stal zaliczana jest do materiałów szlachetnych i niezwykle trwałych. Blaty i fronty wykonane ze stali są łatwe w utrzymaniu. Ponadto stal nie wywołuje alergii, ma dużą wytrzymałość na uderzenia, jest odporna na wilgoć, korozję  i wysoką temperaturę, a przede wszystkim - co ważne w kuchni - nie wchodzi w reakcje z produktami spożywczymi i chemicznymi. Bez wątpienia można stwierdzić, że w przypadku kuchni ze elementami stali, estetyka, elegancja i ekskluzywny wygląd idą w parze z funkcjonalnością, czystością i wytrzymałością.

Wady kuchni ze stali

Mimo wielu zalet, jakie ma kuchnia ze stali, należy wspomnieć także o wadach. Stal w kuchni wymaga użycie odpowiednich środków czystości. Pomimo dużej trwałości i odporności na uderzenia, niestety nie można powiedzieć tego o zarysowaniach – stal jest podatna na zarysowania, dlatego też należy uważać, a do czyszczenia stosować nierysujące mleczka, żele bądź ściereczki z mikrofibry. Kolejną wadą jest to, że na stali widać plamy, nawet te z wody, oraz odciski palców. Decydując się na aranżację kuchni z elementami ze stali nierdzewnej, musimy liczyć się z tym, że stalowe agd czy meble z frontami i blatami wykonanymi z tego materiału nie należą do najtańszych.

Wyposażenie kuchni ze stali w sprzęt AGD

Oprócz wizualnego aspektu kuchni ze stali, ważny jest także aspekt użytkowy. Istotną rolę odgrywa wyposażenie, które bez wątpienia musi być łatwe w użyciu, funkcjonalne, trwałe i estetycznie współgrające z ogólnym wyglądem naszej kuchni. Jako że stal w kuchni jest bardzo modna i odpowiada obecnym trendom w aranżacji wnętrz, na rynku AGD znajdziemy bogatą ofertę sprzętów ułatwiających życie, które zaprojektowane zostały z myślą o nowoczesnej, minimalistycznej kuchni. Inwestując w agd z elementami stowymi na pewno otrzymamy w zamian wysoką jakość urządzeń, solidne wykonanie, gustowne wykończenie i innowacyjne rozwiązania. Bez wątpienia w łatwy sposób wkomponujesz w swoją kuchnię lodówkę, kuchenkę mikrofalową, piekarnik, okap z elementami stali czy stalowy zlewozmywak tak, by wszystko stanowiło spójną estetycznie całość.