Kuchnie IKEA: nowy system mebli kuchenny: sprawdź nowości IKEA

 Nowy system kuchenny: sprawdź kuchenne nowości IKEA

Fot. materiały prasowe IKEA

Nowe meble kuchenne IKEA: firma wprowadziła do sieci swoich sklepów innowacyjny system mebli kuchennych, który pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie kuchni do indywidualnych potrzeb Polaków. Sprawdź kuchnie IKEA i nasze propozycje ich adaptacji!

Kubikowe elementy najnowszej propozycji szafek i półek mebli kuchennych IKEA sprzyjają indywidualnym aranżacjom przestrzeni gospodarczej w naszych kuchniach. Zróżnicowane wysokością (kwadraty i prostokąty) dają duże pole manewru przy dostosowywaniu ich układu do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń domowników. Możliwość pozostawienia ich jako półki odkryte, lub zamknięcia ich drzwiczkami, sprzyja kolejnym personalizacjom układu - to nowa propozycja mebli kuchennych IKEA.

Kuchnie IKEA: szafki kubiki

Dodatkowo kolorystyka wypełnienia otwartych kubików tych nowatorskich mebli kuchennych IKEA zdaje się (choć nie bezpośrednio) nawiązywać do obrazów Pieta Mondriana, co wprowadza postulat dalszych prób wdrażania abstrakcji geometrycznej w naszym wnętrzu.

 Nowy system kuchenny: sprawdź kuchenne nowości IKEA

Fot. materiały prasowe IKEA

Podstawowe barwy i prosty, modernistyczny kształt kubików pozwala na dualistyczne podejście do aranżacji kuchni: kompozycje neutralne, nastawione wyłącznie na funkcjonalność mebli kuchennych IKEA, oraz kompozycje wykorzystujące artystyczne konotacje tej propozycji. Dobór odpowiednich dodatków jest w stanie doprecyzować cel naszej aranżacji. Chcąc postawić na funkcjonalizm, elementy wyposażenia kuchni również powinny być utrzymane w duchu przypadkowych, ale funkcjonalnych gadżetów (dając wrażenie lekkiego chaosu rodem z dziecięcego pokoju). Chcąc zaś wykorzystać artystyczny potencjał kolorystyki półek, zadbajmy o nawiązujące do ducha modernizmu akcesoria (Mondrian’owski fartuch, ściereczki, rękawica kucharska) oraz stalowe, proste w formie sprzęty kuchenne (garnki, pojemniki na przyprawy w kolorze stali lub aluminium). Warto wykorzystać ten (nie)przypadkowy atrybut najnowszej kolekcji mebli kuchennych IKEA w naszym wnętrzu.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie kuchni? - raport IKEA

Tylko 10% spośród badanych ma względnie nową kuchnię (nie starszą niż 2-letnią), a 1/3 chciałaby zmienić jej aranżację. Przy zakupie mebli kuchennych dużą wagę przywiązujemy do jakości i trwałości – w końcu jest to zakup na lata, ale ważna jest też przystępna cena (czynniki te zostały wskazane jako jedne z kluczowych przy wyborze kuchni przez ponad połowę respondentów). Fakt, że nowa kuchnia ma nam służyć przez długi czas, ma też znaczący wpływ na wybór stylu. Polacy stawiają na nowoczesność i uniwersalność, ponieważ łatwiej jest dopasować taką kuchnię do zmieniających się trendów oraz indywidualnych preferencji poprzez dobór dodatków. Największą popularnością cieszą się drewniane meble w jasnych barwach (dominują białe i beżowe fronty) – wybiera je aż 75% Polaków.

Dodatkowo badania IKEA pokazały, że kobiety (prawie 60%) bardzo cenią sobie możliwość zakupu kuchni „od ręki”. IKEA oferuje więc gotowe moduły wraz z możliwością zaplanowania i aranżacji kuchni oraz jej transportem i montażem na miejscu – dzięki temu klienci oszczędzają czas, a cały proces urządzania kuchni staje się znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy.

Nasza wymarzona kuchnia wg IKEA

Idealna kuchnia Polaka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, uporządkowana, dobrze zorganizowana i praktyczna. Chcemy się w niej swobodnie poruszać i mieć łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Nie lubimy przy tym, jak za dużo przedmiotów stoi na wierzchu, dlatego cenimy sobie możliwość schowania ich do szafek czy szuflad. W polskiej kuchni musi też panować porządek, preferujemy więc meble, które nie brudzą się zbyt szybko i aranżujemy ją tak, aby była łatwa do sprzątania.

Pomimo praktycznego podejścia do urządzania kuchni, mamy do niej również stosunek emocjonalny. Dla większości Polaków kuchnia to znacznie więcej niż pomieszczenie, w którym gotujemy i spożywamy posiłki. Często jest ona miejscem rodzinnych rozmów i spotkań z przyjaciółmi, a także pracy, zabawy czy odpoczynku. W wielu przypadkach odgrywa znaczącą rolę w budowaniu więzi międzyludzkich. Chcemy więc czuć się w niej dobrze i bezpiecznie.

„Kuchnia to dla wielu osób serce domu, dlatego mamy w stosunku do niej bardzo duże oczekiwania. Musi być tak funkcjonalna i wygodna, żebyśmy mogli poruszać się w niej niemal intuicyjnie, trwała i uniwersalna, aby służyła nam na długi czas, a do tego w dobrym stylu i oczywiście w przystępnej cenie” – powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce.

IKEA METOD - nowe kuchnie w IKEA odpowiedzią na potrzeby Polaków

Nowy system mebli kuchennych IKEA METOD to świetne rozwiązanie dla Polaków, zwłaszcza że większość z nas ma małe kuchnie. METOD oparty jest na modułach o prostych kształtach i rozmiarach będących wielokrotnością 20 cm, dzięki czemu umożliwia tysiące kombinacji. Moduły można dowolnie dobierać i zestawiać aż powstanie kuchnia, która idealnie dopasuje się do wnętrza, jak ubranie szyte na miarę. Przypomina to zabawę klockami i tak samo uruchamia wyobraźnię. Natomiast swoboda w rozmieszczaniu szuflad i drzwi sprawia, że wygląd zewnętrzny kuchni nie jest zależny od sposobu, w jaki zorganizowane jest wnętrze – można mieć dużo widocznych drzwiczek i szuflad albo schować je za jednym lub kilkoma frontami.  W wymarzonej kuchni nie trzeba iść na kompromis i wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. METOD ma jeszcze wiele innych zalet i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających urządzenie wspaniałej kuchni. Już od 1 kwietnia wszystkie będzie można zobaczyć w sklepach IKEA.

 Kuchnia IKEA zdjęcia
Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka autor: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: materiały prasowe IKEA

POLECANE ARTYKUŁY