Hokery Mannequin Bar I – propozycja dla miłośników drewna

 Hokery Mannequin Bar I

Nowoczesne hokery, czyli wysokie stołki barowe, to idealny wybór do nowoczesnej aranżacji kuchni

Fot. Piotr Droździk

Wszyscy lubimy te poranki, gdy mimo pośpiechu i porannego zabiegania możemy chociaż na chwilę usiąść razem, wypić kawę, zjeść śniadanie. W takich sytuacjach sprawdzają się najlepiej wyspy kuchenne lub specjalnie do tego celu przeznaczone części kuchennego blatu, które spełniać mają także rolę ministołu. Zarówno przy blacie, jak i wyspie kuchennej niezbędne będą więc hokery – takie jak „Mannequin Bar I”.

Stołki barowe, ze względu na swoją współczesną formę i materiały z których są wytwarzane, czyli plastik i metal, kojarzone są zwykle z nowoczesnymi wnętrzami – twierdzi Aniela Serek, stylistka marki Iker. – Marka Iker przygotowała jednak mebel, który sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim oraz rustykalnym. Hoker, który łączy w sobie ciepło miękkiej tapicerki i klasę naturalnego drewna – dodaje stylistka. Hoker Mannequin Bar I

Hokery Mannequin Bar I to doskonałe meble do nowoczesnej kuchni - zwłaszcza tej z wyspą

Fot. Piotr Droździk

„Mannequin”, czyli dobry design i wygoda

Hokery „Mannequin” na drewnianych nogach, tak jak i cała kolekcja siedzisk oraz stołów „Mannequin”, zaprojektowana została przez niemieckich projektantów Gernota Oberfella i Jana Wertela ze studia WertelOberfell. Krzesło „Mannequin Bar I” ma oryginalną podstawę z naturalnego drewna – trzy drewniane nogi złączone metalowymi poprzeczkami w uniwersalnej czerni. Takie rozwiązanie konstrukcyjne gwarantuje stabilność krzesła. Mechanizm regulujący wysokość zapewnia komfort osobom każdego wzrostu, w tym także dzieciom. Kolor naturalnego, jasnego drewna nóg ciekawie komponuje się z intensywnymi barwami tkanin obiciowych siedziska i idealnie wpisuje się w kuchnie, gdzie znajdziemy drewnianą bądź fornirowaną zabudowę. Tapicerowane siedzisko hokera „Mannequin Bar I” nie jest jedyną opcją – można wybrać również jego minimalistyczną drewnianą wersję.

Kolekcja „Mannequin” została skomponowana tak, by dzięki niej łatwo było zaaranżować całą strefę dzienną mieszkania – opowiada dla portalu Urządzamy Aniela Serek. – Jeśli kuchnia otwarta jest na salon i jadalnię, to aby nie wprowadzać stylistycznego bałaganu, zastosujmy siedziska „Mannequin” zarówno w kuchni, jak i przy stole w dużym pokoju. Do hokerów z drewnianymi nogami „Mannequin Bar I” dobierzmy krzesła do jadalni „Mannequin 01”, które także mają drewnianą podstawę. By nie było nudno – zabawmy się kolorami tapicerek, łącząc ich różne barwy, zarówno przy stole, jak i w kuchni.

Wszystkie meble z kolekcji „Mannequin” kupić można w sklepie Ikershop.com.

 Hoker Mannequin Bar I w nowoczesnej kuchni

Elementy z jasnego drewna ocieplają nowoczesną, minimalistyczną zabudowę kuchni

Fot. Michał Skorupski

Ocena: 0
Zdjęcia: Piotr Droździk

POLECANE ARTYKUŁY