Kuchnia rustykalna. Poczuj się sielsko w kuchni

2017-01-07 18:33

Przytulny, ciepły klimat kuchni rustykalnej podkreślają kuchenne dodatki i dekoracyjne drobiazgi. Do takiej tradycyjnej kuchni pasują wiklinowe koszyki, drewno, koronkowe serwety na stole i kredensie. Podtrzymują one sielski i nastrojowy charakter kuchni.

Spis treści

  1. Drewniane meble w kuchni. Styl rustykalny
  2. Drewno w kuchni

Kuchnia rustykalna jest pełna naturalnego ciepła, jakie tworzy drewno. Do urządzenia kuchni właścicielka przygotowywała się starannie. Czytała i przeglądała magazyny wnętrzarskie, szukając w nich odpowiednich inspiracji, dotyczących wystroju kuchni. Najbliższy okazał się dla niej styl rustykalny. Powstała tradycyjna kuchnia pełna domowego ciepła.

Drewniane meble w kuchni. Styl rustykalny

Drewniane meble w kuchni to w dużym stopniu prezenty od rodziny, znajomych lub zupełnie przypadkiem znalezione, jak kredens przywieziony z podupadającej leśniczówki. Szafki wiszące nad kuchennym blatem to z kolei fragment innego mebla, również odratowanego przez panią domu. Zakupów nowych, prosto ze sklepu było niewiele, bo właścicielka uwielbia ratować stare meble. Swojej pasji potrafi oddawać się z zapamiętaniem w specjalnie przystosowanym do tego garażu, który jest jej mała stolarską pracownią.

Drewno w kuchni

Domorosła konserwatorka mebli przyznaje, że kocha drewno, i widać, że jest to miłość odwzajemniona. Wszystkie sprzęty, sosnowa podłoga, belki stropowe wyglądają pięknie, mimo że w mieszkaniu są różne gatunki drewna. Kuchnia rustykalna jest dobrym tego przykładem. Stolik śniadaniowy, belki pod sufitem, drzwiczki od szafek, czy półki - wszystko z naturalnego drewna kilku gatunków, jednak idealnie ze sobą skomponowanych za pomocą podobnej, ciemnej kolorystyki.

Ciemne elementy z drewna nie zdominowały przestrzeni w aranżacji rustykalnej kuchni. Mimo ogromnego uczucia z strony właścicielki domu, nie ma tu nadmiaru, żadnej przesady w doborze drewno do kuchni. Każdy mebel i element został starannie wybrany i w efekcie wyposażenie zostało sprowadzone do niezbędnego minimum. Co więcej, drewno w kuchni nie jest jedynym materiałem, który właścicielka obdarzyła sympatią. Dużo tu również kamienia - ciepłego piaskowca, z którego został wykonany kominek sąsiadujący z kuchnią. Całość uzupełniają tynki strukturalne o delikatnej fakturze, która może kojarzyć się z gliną - idealnie dopasowane do stylu rustykalnego. W kolorystyce kuchni dominują beżowomleczne odcienie, oraz naturalna biel bawełny.

Jak nakryć stół w stylu rustykalnym? Urządzamy sielskie przyjęcie w domu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE