Kuchnia i salon: nowoczesna aranżacja wnętrz

2012-05-11 17:30

Kuchnia i salon wyposażone zostały w szklane przesuwne drzwi, żeby także do przedpokoju dochodziło światło dzienne. Stworzenie jasnej, przestronnej aranżacji wnętrza było jednym z głównych założeń przy projektowaniu kuchni i salonu. Wystrój kuchni, jak i salonu jest nowoczesny, lekki i połyskujący.

Kuchnia i salon są pełne światła i przestrzeni. Taka aranżacja wnętrz była wymarzona przez właściciela. Otwarta przestrzeń dzienna, którą tworzy kuchnia i salon jest podzielona półwyspem. Od strony kuchni półwysep wyposażony jest w praktyczne szafki, natomiast po stronie pokoju pełni funkcję barku. Wnęka pod blatem zapewnia miejsce na nogi, a jednocześnie jest bardzo dekoracyjna. Wyrazista fototapeta i wystrój kuchni wpisuje się w kolorystyczną koncepcję całego wnętrza mieszkania, które konsekwentnie ożywiają mocne akcenty czerwieni. W salonie ścianę zdobi tapeta z motywem falujących linii. Pasują do niej stylizowane dodatki: głównie czarne i białe.

Aranżacja wnętrz: kuchnia i salon

Szukając mieszkania, Marcos kierował się klasą architektury budynku, w którym się znajdowało. Nowatorskie osiedle na Woli zaprojektowane przez pracownię JEMS przemówiło do jego wyobraźni - proste, białe, kilkupiętrowe domy. Chciał, żeby aranżacja wnętrz jego mieszkania była podobna. Powstała kuchnia i salon: proste, jasne, z zastosowaniem bieli. Projekt wnętrz wykonał Radosław Skalski z pracowni Kreativa. Najważniejszym założeniem było stworzenie słonecznego i przestronnego wnętrza. Ponadto mieszkanie miało być urządzone niedrogo, ale na tyle efektownie, by robiło wrażenie na najemcach. Stąd wybór kolorów. Biel ścian oraz jasnoszarą podłogę w salonie, które optycznie powiększają przestrzeń, uzupełniają efektownie komponujące się odcienie grafitu oraz czerwieni. Posadzka z żywicy epoksydowej łączy wszystkie pomieszczenia i rozjaśnia je odbitym światłem, ale nie tylko. - Wnosi do aranżacji wnętrz nowoczesny, industrialny klimat, a jej wykonanie kosztuje mniej niż położenie tradycyjnego parkietu - mówi architekt.

Wystrój kuchni

Fronty kuchenne pokryte są fornirem orzechowym. Drugi blat z grafitowego laminatu umocowany wzdłuż okna stał się nietypowym parapetem, a także rodzajem barku. Ścianę nad częścią roboczą kuchni chroni barwna tafla szkła lacobel. Wyposażenie kuchni: meble kuchenne wykonane na zamówienie - Kusiak Meble; krzesła - Cube; lampy - Leroy Merlin; stół - IKEA; ekspress do kawy -  Lavazza; doniczki - Willow House.