Skandynawskie wnętrze kuchni z jadalnią: geometryczne płytki w jasnym mieszkaniu

Skandynawskie wnętrze kuchni z jadalnią, gdzie geometryczne płytki zachwycają swoimi ciekawymi formami. Płytki ceramiczne inspirowane prostymi kształtami lub też barwnymi kolorami Maroka coraz częściej pojawiają się w aranżacjach. Na warszawskim Gocławiu zagościła Skandynawia. W jasnym mieszkaniu barwne płytki prezentują się doskonale. Zobacz projekt wnętrza autorstwa pracowni EG projekt!

Jasne skandynawskie wnętrze z geometrycznymi płytkami w aranżacji
Jasne skandynawskie wnętrze z geometrycznymi płytkami w aranżacji
Jasne skandynawskie wnętrze z geometrycznymi płytkami w aranżacji
Jasne skandynawskie wnętrze z geometrycznymi płytkami w aranżacji
Jasne skandynawskie wnętrze z geometrycznymi płytkami w aranżacji

Ciekawy projekt wnętrza mieszkania autorstwa pracowni EG Projekt, gdzie wspólną część w strefie dziennej tworzy kuchnia z jadalnią. Aranżacja utrzymana jest w stylu skandynawskim. Uwagę zwracają płytki ceramiczne w geometryczne wzory, które nadają styl w jasnym wnętrzu.

Kuchnia z salonem: geometryczny wzór płytek

Geometria we wnętrzach pojawia się w najróżniejszej postaci. Dziś coraz częściej w formie płytek ceramicznych, na które coraz chętniej się odważamy. Kolorowe lub też w kontrastujących ze sobą kolorach geometryczne wzory i kształty płytek zachwycają ciekawą formą. Inspirowane są najczęściej prostymi kształtami geometrycznymi lub też barwnymi kolorami Maroka. Takie geometryczne płytki położone na ścianie lub podłodze stanowią mocny akcent w aranżacji wnętrza i przyciągają wzrok.

Zobacz też: płytki azulejo - egzotyczne wzory płytek >>>

Należy jednak uważać, by umiejętnie zaaranżować pomieszczenie z ich pomocą - tak by nie przesadzić z ilością wzorzystych płytek. Swój urok kolorowe geometryczne płytki zachowują jedynie, gdy są dobrze widoczne wśród stonowanego lub jednolitego tła. Warto więc przy aranżacji wnętrza zdecydować się na jeden konkretny wzór płytek ceramicznych. Geometryczne płytki we wnętrzu z pewnością sprawią, że zwykłe pomieszczenie nabierze zupełnie nowego, wyjątkowego wyrazu.

Jasne wnętrze w stylu skanynawskim: aranżacja

Wnętrze mieszkanie projektu autorstwa pracowni EG projekt mieści się na warszawskim Gocławiu. Jasne wnętrze zaprojektowane zostało w stylu skandynawskim. Kuchnia z jadalnią tworzą jedną przestrzeń w części dziennej. Projektanci postawili na białe ściany we wnętrzu całego mieszkaniu. Wraz z drewnianą podłogą stanowią bazę dla całej aranżacji.

Zobacz też: skandynawskie białe wnętrze na warszawskim Wilanowie >>>

Motyw geometrycznych płytek pojawia się zarówno na ścianach, jak i podłodze w całym mieszkaniu. Przy wszechobecnej bieli - kolorowe, geometryczne płytki są bardzo dobrze widoczne. Projekt kuchni z jadalnią stanowi niezwykle ciekawe pomieszczenie. Ciąg roboczy o ciekawym układzie, został uzupełniony o stół jadalniany, który wpisuje się dokładnie w centralny punkt pomieszczenia. Wnętrze ma charakter dynamiczny. Dzięki nieregularnym kształtom szafek kuchennych, półek ściennych oraz geometrycznych płytek na podłodze wnętrze kuchni z jadalnią sprawia wrażenie ruchomego. Biała, matowa zabudowa kuchenna uzupełniona została drewnianymi elementami oraz czarnymi akcentami - pojawiającymi się głównie pod postacią farby tablicowej na ścianie, sprzętów AGD czy też lampy wiszącej. W pokoju dziennym pod oknem została zaaranżowana strefa do siedzenia, wkomponowana pomiędzy dwie gabloty. W całym mieszkaniu pojawiają się subtelne, pastelowe dodatki. Projekt łazienki zachwyca swoją prostą, czytą formą. Dzięki obecności bieli na ścianach, szarości na podłodze oraz drewna - geometryczne, marokańskie płytki są dobrze widoczne. Obecność szkła i lustra sprawia, że pomieszczenie zyskuje optycznie na przestrzeni. W białej sypialni projektanci zdecydowali się na wysoką zabudowę po obu stronach łóżka. Za lóżkiem szary, pikowany zagłówek podnosi komfort całego wnętrza.

Autor projektu: www.egprojekt.pl

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska

POLECANE ARTYKUŁY