Nowoczesna aranżacja białej kuchni i jadalni dla rodziny z dziećmi. Kropla koloru obowiązkowa!

Dobrze przemyślana aranżacja wnętrz mieszkania sprawia, że biała kuchnia z jadalnią stanowi centrum życia rodzinnego. W nowoczesnej kuchni efektownie prezentuje się żółte szkło nad granitowym blatem, które dodatkowo rozświetla listwa LED-owa.
W jadalni cała rodzina spotyka się nie tylko podczas wspólnych posiłków, ale także podczas odrabiania lekcji i rodzinnych wieczorów przy grach planszowych.

Biała kuchnia połączona z jadalnią
Żółte szkło w białej kuchni
Wygodny stół w jadalni dla całej rodziny
Kolorowe lampy nad stołem w jadalni
Stół w jadalni z kwiatami

Biała kuchnia z jadalnią jest fragmentem niesamowicie jasnego i nowoczesnego mieszkania. Czystość form i kolorów w nowym mieszkaniu jest odpowiedzią na poprzednie lokum właścicieli  –  małe i wyłożone drewnianą boazerią. Cała aranżacja wnętrza utrzymana jest w biało – szarej kolorystyce, z nielicznymi ale wyraziście kolorowymi akcentami. Okazuje się, że takie jasne i nowoczesne wnętrze, z białą kuchnią i białym stołem w jadalni pozwala złapać oddech całej rodzinie i zresetować się po dniu pełnym wrażeń i obowiązków. Projekt kuchni: Pracownia Danowska//Jankowska, www.danowskajankowska.pl

Aranżacja kuchni: radośnie żółte szkło nad blatem

Ta nowoczesna biała kuchnia nie jest taka sama jak tysiąc innych białych kuchni. Charakteru nadaje jej radosny żółty, szklany panel zamontowany nad blatem kuchennym. Szkło w kuchni przyciąga wzrok i dodaje wnętrzu szyku. Kolor żółty nie tylko zresztą ożywia biel, ale ładnie podkreśla szare ściany. Zwłaszcza wieczorem kiedy jest podświetlony światłem LED. Aranżacja białej kuchni utrzymana jest w stylu nowoczesnym wręcz minimalistycznym, jednak idealnie sprawdza się podczas użytkowania przez rodzinę z dziecimi. Niecodziennym rozwiązaniem w górnym ciągu szafek jest przesuwany panel zastępujący tradycyjnie otwierane szafki. Dzięki niemu część półek w kuchni może być zawsze otwarta, a cześć zasłonięta. W trakcie gotowania odsłaniamy półki z właśnie używaną porcelaną, kiedy kończymy odsłaniamy część dekoracyjną. Kształt litery  „L” w kuchni sprawia, że biała kuchnia jest ergonomiczna i łatwo się z niej korzysta. Ten kto gotuje ma wszystko pod ręką, nie musi się niepotrzebnie nachodzić. Inną zaletą aranżacji kuchni i ustawieniu mebli w kształcie litery „L” jest płynne przejście w strefę jadalni z wygodnym, oczywiście białym stołem.

Biała jadalnia: kolorowe lampy nad stołem

Jadalnia w domu w którym są dzieci zazwyczaj spełnia więcej niż tylko swoją podstawową funkcję. Zwłaszcza jeśli jest umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Przy stole nie tylko spożywa się rodzinne posiłki lecz także dzieci odrabiają lekcje, a wieczorem cała rodzina uwielbia grać w gry planszowe. Dlatego stół w jadalni musiał być duży i wygodny. Jego sterylną biel przełamują nietypowo zaprojektowane nogi i trzy kolorowe duże lampy. Lampy wyraźnie stanowią granicę we wspólnej przestrzeni dziennej pomiędzy białą kuchnią z jadalnią i salonem.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Projekt kuchni: Pracownia Danowska//Jankowska, www.danowskajankowska.pl Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY