Ładna biała kuchnia: CIEKAWY PROJEKT KUCHNI otwartej na salon

Biała kuchnia jest przytulna i otwarta na salon. W projekcie kuchni biel ścian i fronty mebli ładnie łączą się drewnem na blatach i podłodze, a dzięki dobremu rozplanowaniu mebli i sprzętów, kuchnia stała się bardziej przestronna.

biała kuchnia
biała kuchnia
biała kuchnia
biała kuchnia
biała kuchnia

Biała kuchnia została zaplanowana tak, aby można było z niej uczestniczyć w życiu toczącym się w salonie. W projekcie kuchni uwzględniono szafki stojące i wiszące, a także kuchenną wyspę i wysokie szafki w zabudowie.

Nowoczesny projekt kuchni

Wnękę między holem a aneksem kuchennym zajmują wysokie szafki z wbudowanym piekarnikiem, chłodziarką i zamrażarką. Czarny front piekarnika przełamuje jasny kolor płyty MDF. Właściciele chcieli mieć kuchnię połączoną z pokojem dziennym, dlatego w projekcie kuchni uwzględniono wyspę. Dzięki pomysłowej wyspie, w kuchni można gotować i jednocześnie uczestniczyć w rozmowach toczących się w salonie. Dzięki otwarciu przestrzeni zarówno salon, jak i kuchnia nabrały powietrza. Dzięki wyspie udało się również zorganizować tzw. trójkąt roboczy i wszystkie sprzęty są na wyciągnięcie ręki.

Projekt kuchni: w harmonii z salonem

Wnętrze białej kuchni miało tchnąć nowoczesnością, ale nie odbiegać zbytnio od klasyki. Beże i brązy z pozostałej części mieszkania narzuciły kolorystykę w projekcie kuchni. Lakierowane fronty w odcieniu écru odbijają światło, dają wrażenie porządku i czystości.

Neutralna paleta kolorów pozwala na ekspozycje barwnych naczyń, garnków, dodatków. Aby nie wprowadzać zbyt wielu tonacji brązu, dopasowano blat kuchenny do koloru mebli w pokoju. Teraz obie strefy naturalnie się przenikają, tworzą zgraną całość. Ponieważ kuchnia połączona jest z salonem, optycznie rozgraniczono strefy. Sufit w części kuchennej został obniżony, ukryto w nim podłączenia reflektorków i przewód wentylacyjny okapu. Na linii wyspy zachowano pierwotną wysokość mieszkania, a we wnęce zainstalowano trzy metalowe lampki na długich linkach. Druga wnęka sufitowa biegnie wzdłuż okna i przysłania karnisz.

Nowoczesny projekt kuchni w naturalnych barwach sprawia, że jest ona przyjemnym miejscem gotowania i spędzania czasu.

Projekt kuchni: kosztorys

meble kuchenne, na zamówienie 12 450 zł
płyta indukcyjna, Electrolux 1295 zł
piekarnik, Electrolux 2299 zł
zmywarka, Beko 1250 zł
lodówka, Whirlpool 2450 zł
zlewozmywak, bateria, IKEA 690 zł
lacobel, na zamówienie 880 zł
oświetlenie, Italux 860 zł
Razem 22 174 zł

Galeria: piękne projekty kuchni w bieli >>>

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Opracowanie: Redakcja stylizacja: Kaja Kowacz Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY