Kuchnie w stylu vintage to rzadki widok w polskich domach. Teraz dominuje nowoczesna, prosta zabudowa kuchenna, dzięki której maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń. Nie wszyscy jednak gustują w nowoczennych wnętrzach, nade wszystko ceniąc powrót do korzeni. Właścicielka domu w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, zdecydowała się na urządzenie kuchni, która stylem nawiązuje do znikającej już wiejskiej kultury.

Kuchnia w stylu vintage: gdzie znaleźć meble i dodatki do kuchni?

Urządzenie kuchni nawiązującej do stylu panującego na dawnej, polskiej wsi, wcale nie jest łatwe. Szczególnie wtedy, kiedy chcemy aby znalazły się w niej oryginalne meble. Aby je znaleźć i kupić trzeba poświecić wiele czasu. Właścielka stylowej kuchni zdecydowała się skompletować wyposażenie ze starych, oczywiście, pasujących do siebie mebli. Każdy z nich poddała renowacji, dokładnie oczyszczając z odstającej, starej farby i zabezpieczając przed dalszym zniszczeniem. Niektóre meble mają ponad sto lat. Obok nich w kuchni musiała pojawić się również lodówka i tym razem po raz pierwszy wygrał nowoczesny design. Obok stuletniego kredensu  w kuchni pojawiła się dwuskrzydłowa, srebrna lodówka. Stare meble i przedmioty fascynują właścicielkę stylowej kuchni, poszukuje ich przede wszystkim  w sklepach internetowych, na giełgach i targach staroci.

Jakie dodatki pasują do stylowej kuchni?

Dodatki pełnią ważną rolę w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego w jakim stylu jest urządzony. W kuchni inspirowanej dawną, polską wsią na szafkach kuchennych, kredensie i obrotowej witrynie dekoracyjną rolę pełnią dawne bańki na mleko, obite, emaliowane sagany, żeliwne garnki, przedwojenne filiżanki i figurki świętych. Oprócz tego, że właścicielka kuchni kolekcjonuje stare przedmioty, zajmuje się też szydełkowaniem. Efekt jej pracy możemy podziwiać w dzwiczkach starego kredensu, gdzie ażurową zasłonką zastąpiono szkło. W stylowej kuchni nie brakuje mocnych kolorów, które nadają jej niepowtarzalnego charakteru. Obok bieli pojawia się błękit, kobalt, fiolet i czerwień. W galerii znajdziecie zdjęcia kuchni inspirowanej dawną kulturą wiejską.