Jasnokremowa aranżacja kuchni: kuchnia na wysoki połysk

Aranżacja kuchni w kolorze jasnokremowym. Kuchnia w stylu glamour, o charakterze wnętrza decydują nie tylko jego kolor, ale także połyskliwe powierzchnie stołu, podłogi, zabudowy kuchennej i blatów. Projekt domu Justyna Mitmańska-Prymas/Pracownia Projektowa Chaber, projekt wnętrz Krystian Kowalski.

Aranżacja kuchni glamour: jasne wnętrza
Aranżacja kuchni: zdjęcia wnętrza
Aranżacja kuchni: zdjęcia wnętrza
Aranżacja kuchni: zdjęcia wnętrza
Aranżacja kuchni: zdjęcia wnętrza

Prezentowana w galerii zdjęć kuchnia znajduje się w podmiejskim parterowym domu dla dwojga: 150-metrowy, typu bungalow, na planie zbliżonym do prostokąta. Projekt domu: Justyna Mitmanska-Prymas / Pracownia Projektowa Chaber. Aranżacja kuchni jest elegancka, nawiązuje do stylu glamour. Wnętrze kuchni charakteryzuje się subtelną kolorystyką, meble są w kolorze jasnokremowym, a pozostałe elementy wykończenie są białe. W aranżacji kuchni widać staranność wykończenia i dbałość o materiały. Aranżacja kuchni w stylu glamour jest rozświetlona i pełna blasku, o wystroju decydują połyskliwe powierzchnie stołu, frontów meblowych, podłogi i blatów. Troska o jakość materiałów i staranność wykończenia oraz dbałość o detale to cechy charakterystyczne aranżacji kuchni. Projekt wnętrz: Krystian Kowalski.

NIE PRZEGAP

Jasna kuchnia: aranżacja w stylu glamour

Po przekroczeniu progu wnętrza domu w oczy rzuca się wszechobecność bieli i światła. Kolor biały jest dominującą barwą w tej aranżacji. Białe są wszystkie ściany, sufity, drzwi, listwy przypodłogowe, meble w jadalni, podłoga w kuchni. Słońce odbija się w jasnych płytach z gresu szlifowanego na połysk, który położono na podłodze w holu, jadalni i kuchni. Kuchnia jest otwarta na część dzienną. Zabudowa kuchenna jest wykonana z błyszczących płyt MDF (płyta laminowana wysokopołyskową folią akrylową. Efekt stuprocentowej czystości. Jakby światło odbijało się od szklanych powierzchni) jasnokremowych z oszczędnymi dodatkami stolarki w kolorze gorzkiej czekolady. Kuchnię oddzielają od jadalni wyspa z kuchenką i wysoki blat. Tuż obok lodówki i piekarnika umieszczono składane dwuskrzydłowe drzwi, które zdają się kryć kolejną szafkę. Tymczasem prowadzą do przechodniej spiżarni, a dalej do kotłowni i pralni.

Jadalnia połączona z kuchnią

Połączona z ogrodem oknami/drzwiami jest także jadalnia. Stoi tu biały stół przewidziany dla ośmiu-dziesięciu osób. Wzór tapety na ścianie w jadalni delikatnie kontrastuje z bielą ścian. Otwarte okna wychodzą na taras. Olbrzymie dwukondygnacyjne okno na wschodniej ścianie budynku w naturalny sposób rozdziela przestrzeń kuchni i jadalni oraz rozświetla część dzienną domu. W podwieszanych sufitach dyskretnie ukryto oświetlenie ledowe o białej barwie imitujące światło dzienne. Punktowe źródła światła zapewniają podsufitowe lampy. Widoczne i rzucające się w oczy są tylko te, które znajdują się nad stołem w jadalni.

Ocena: 0
Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY